„Líbí se mi snaha hrát fér. Důležité je, aby si z toho něco vzali i mladí hokejisté, kteří si teprve utvářejí osobnost," přeje si například karlovarský vůdce Václav Skuhravý. Právě dospívající hráči chodí na všechny zápasy, sledují své idoly a řadí se mezi nejvěrnější fanoušky.

A právě o nich je také Charta fair play. „My to podepsali a budeme se tím i řídit. Součástí toho všeho jsou ale také mladí hokejisté a hokejoví fanoušci," má jasno kladenský Pavel Patera. „Hokejové prostředí nejsme jen my, tvoří ho všichni, od fanoušků až po posledního kustoda," dodává zkušený veterán.

Charta fair play fanouška má pro letošní sezonu nový bod

Sami hokejoví příznivci si vyžádali změnu bodů na Chartě fair play fanouška. Novým bodem je „Rasismus nepatří na hokejové stadiony ani do běžného života." Pod něj se podepsali za poslední týdny další stovky z nich. Celkem své jméno pod Chartu uvedlo za tři sezony přes 25 tisíc fanoušků.

Nejvíce sympatizují s Chartou příznivci Komety a Vítkovic, nejméně pak v Chomutově a Kladně. Nyní je čas na podpisy fanoušků, prostor mají na webu www.fairhokej.cz, kde najdou i celkový počet podpisů, zajímavé příběhy fair play nebo vědomostní soutěže.

Richard VALOUŠEK