„Už několikrát jsem náznaky o zájmu zextraligy měl, ale vyšlo to až nyní. Ani nevím pořádně proč, každopádně se docela těším – bude to něco nového,“ hlásí urostlý, 190 cm vysoký a 90 kilogramů vážící obránce, jenž před lety málem shokejem skončil vinou nekončící řady zranění.

Letošní sezonu si však zatím může pochvalovat. Chomutov patří ke špičce I. ligy a Révay kjeho oporám. Už více než deset let. Na postup ještě myslí, ale ví, že jednoduché to tradiční účastník vyřazovacích bojů mít nebude. „Já myslím, že postoupit můžeme. Nicméně je jasné, že jednoduchá cesta ktakovému úspěchu nevede. Hlavně kvůli náročnému play-off, tam je moc silných protivníků včele sBoleslaví, Kometou nebo Olomoucí,“ zůstává při zemi.

Teď se ale soustředí na středeční zápas vdresu Kladna. Vtom mu hned pomohl sadaptací bývalý spolubojovník zChomutova David Hájek, ale zná i hokejisty zlitvínovského tábora. „A hned několik. Třeba brankáře Hübla zmého působení vKadani,“ vzpomněl si tvrdý bek na svůj mateřský klub, kde také strávil menší část kariéry stejně jako vMostě, jemuž pomáhal jako host do I. ligy.

Révay bude dnes připraven hlavně dobře bránit, ovšem mohl by překvapit i směrem dopředu. Letos dal vI. lize už devět gólů, což je na beka solidní bilance. „V létě jsme se sebrali se spoluhráčem Martinem Ťupou, on mi přihrával a já střelbu dost piloval. Pak jsem si i víc při zápasech věřil a docela mi to tam padalo. Bohužel spíš zkraje sezony, teď už to tak slavné není,“ usmál se Josef Révay a dodal, že hlavní je vítězství Kladna. „Když vidím, jak se tam tlačí Znojmo, bylo by potřeba vyhrát za tři body. Snad se to povede,“ uzavřel.