Herně Kladno nezklamalo, potvrdilo formu, ale střelecky vyhaslo na skutečné kvalitě, kterou si Piráti v podobě Peterse pořídili během sezony. Hosté sice soupeře přestříleli, měli výborné šance, ale bývalého gólmana Caroliny či Washingtonu překonali jen jednou a to brankový sudí neviděl.

Kdo čekal na severu Čech opatrný úvod, byl zaskočen, v první části oba celky myslely hodně na útok. Kladno hnané několika stovkami svých příznivců bylo živějším týmem. Sice ho zejména Duda s Růžičkou zlobili a měli oba velké šance, hosté ale byli bruslařsky i herně aktivnější. A třeba sólový nájezd Machače nebo nájezd Melky s Plekancem po brance volaly. Výborný byl Jágr, v sezoně odehrál svou asi nejlepší třetinu.

Ve druhé části oba celky zpomalily, ze začátku byl ale nebezpečnější Chomutov. Růžička dokonce ujel do sóla, ale byl faulován a Cikánek jeho ránu lapil. Rytíři pak přestáli oslabení a zbytek třetiny patřil jasně jim i díky dvěma přesilovkám. Kružík po krásném výjezdu pálil jen do tyče, Redlicha a Svedlunda vyčapal skvěle Peters. Na druhé straně se při brejku zakončeném Vantuchem zaskvěl Cikánek.

Rozhodla třetí třetina, do níž sice Kladeňáci zase vstoupili slušně a hlavně v přesilovce měl Jágr velkou šanci, ale hned po srovnání sil udeřil Chomutov. Nejdřív ještě Fleming minul, ale pak úplně osamocené duel pálícího Dudy a tečujícího Sklenáře Cikánka dostalo a zápas byl rozhodnutý. Nemusel být, jenže famózní Peters odolal i několika nájezdům Jágra s Plekancem, kteří kotouč jednou zřejmě i za čáru dostali, videorozhodčí ho tam ale neviděl a gól neuznal. Po chvíli chyboval na půlce Zikmund, Duda vysunul Růžičku a ten se štěstím překonal Cikánka podruhé.

Rytíři ještě zkusili vyblýskat svou zbroj při power play, ale Machač ani Jágr v tutovkách neuspěli a body zůstaly doma.

"Rozhodlo to, že jsme nedali gól. Šance jsme na to měli, ale chyběl nám důraz v předbrankovém prostoru. Pak už to bylo o tom, kdo vstřelí první gól. To se nakonec povedlo po naší chybě Chomutovu a to rozhodlo celé utkání," konstatoval kladenský trenér David Čermák. 

Tomáš Plekanec pak v rozhovoru pro Českou televizi doplnil, že mužstvu nevyšly přesilové hry. "Škoda té koncovky, protože jinak jsme neodehráli špatný zápas," mínila opory Rytířů. 

Piráti Chomutov – Rytíři Kladno 2:0 (0:0, 0:0, 2:0). Branky: 48. Sklenář (Duda, Vantuch), 55. V. Růžička (Duda). Rozhodčí: Hradil, Kubičík – Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 6:3, navíc Vampola (K) na 10 min., bez využití. Střely na bránu: 22:40. Diváků: 5250.

Chomutov: Peters – Jank, Flemming, L. Kovář, Knot, Štich, Blaha – Koblasa, V. Růžička, Duda – Sklenář, Huml, Klhůfek – Tomica, Vantuch, J. Stránský – Ma. Svoboda, Gut, Šťovíček.

Kladno: Cikánek – Nash, Zajíc, Říha, Kehar, Lakos, Hořava – Jágr, Plekanec, Redlich – Melka, Vampola, J. Strnad – Jelínek, Machač, Zikmund – Kružík, T. Kaut, Svedlund.