„Nemáme být s čím spokojeni. Odehráli jsme za víkend jedinou třetinu, která se blížila našim představám a to je málo,“ mrzelo trenéra Drahomíra Kadlece.

Tým nejprve podlehl v Pardubicích, které se po debaklu na hřišti pražského Kertu zlepšily a dřely celé utkání. Alpiq zabral až poté, co inkasoval z hole Březiny, ale ze spousty šancí hlavně ve druhé části nevytěžil ani gól. Ve třetí části jeho tlak negradoval, a tak domácí těsné vedení udrželi a navíc pár vteřin před koncem Vlasák gólem přes celé hřiště do prázdné brány tři body posvětil.

Dohrávka na podzim odloženého v Letohradu byla velmi podobná. Alpiq opět prohrával, ve druhé třetině se dramaticky zlepšil a tady už z tlaku vytěžil aspoň vyrovnání Šrámkem.

„Bohužel, ve třetí třetině jsme doufali, že mužstvo půjde do góla a bude se o výhru prát, jenže to spíš vypadalo, že mu remíza vyhovuje,“ zlobil se Kadlec.

V nájezdech slavili domácí. O víkendu výborně chytající Hájek, který zaskočil za jedničku Jirotku, lapil sice první tři pokusy, jenže neuspěli ani kladenští Nosek, Šíma a Pražák. Ve čtvrté sérii už domácí Král skóroval, a protože vzápětí nedal Šrámek, odjel Alpiq z východních Čech s druhou porážkou.

Pardubice – Kladno 2:0 (1:0, 0:0, 1:0). Branky: 21. Březina, 45. Vlasák.

Letohrad – Kladno 2:1 ss (1:0, 0:1, 0:0). Branky: 10. Běloušek, roz. náj. Král - 20. Šrámek.

Kladno: Hájek – Soukup, Nosek, Šícha, Voráček, Dědič, Pliml – Hnízdil D., Štěpáník, Špaček, Šrámek, Šíma, Barnošák, Kohout, Pražák, Haisman.