Doslova v pekelnou kuchyni se proměnilo hřiště u zimního stadionu. Přes obrovské vedro ale aktéři připravili tisícovce lidí chutnou krmi.

Hokejisté totiž nastoupili jinak než při exhibici před deseti lety. A po slavnostní úvodní buly hozené Milanem Prajzlerem, šéfem společnosti Alpiq Generation (která akci jako sponzor oběma klubů zaštítila), se do hokejbalistů pustili zhurta.

Chyběl jim sice na dopoledním tréninku zraněný Bílek, ale třeba duo Stach – Rudovský hrálo výborně a Rytířům po zásluze patřil první gól zápasu – dal ho dorážkou Strnadovy rány Kolářík.

Hokejbalisté přidali na tempu až od druhého dějství a skóre začali otáčet.

Možná je nabudilo, že prohráli doplňkovou přestávkovou soutěž v prudkosti střelby. Hokejbalistovi Michalu Hnízdilovi (156 km/hod.) nedal naději rytířský bomber Jan Rudovský. Míček trefil rychlostí 186 km/ hod. „Kladenskej Chára," ozvalo se z publika. 

Rudovský svou ránu ani nekomentoval, to spíš zápas, do kterého měl viditelně chuť a byl hodně vidět. „Jasně, že jsem se tam nechtěl jen tak postavit, ale pořádně si zahrát a vyhrát. Ze začátku nás asi trochu podcenili, mysleli, že nebudeme běhat, ale pak přece jenom přidali," řekl Rudovský a nezapomněl vynadat kamarádovi Davidovi Růžičkovi, který nechtěně přihrál na první branku Alpiqu Radimu Štěpáníkovi.

Samostatnou kapitolou byli brankáři. Ve výhni doslova trpěli ve výstrojích a třeba dvojka Alpiqu Filip Hájek přiznal, že po takovém zápase bude výstroj schnout čtrnáct dnů. Jako jediný ale nepustil ani gól. To se v exhibicích gólmanům nestává… „Ale moc toho na mě nešlo. Kluci ve druhé půlce hokejistům už tolik nedovolili. A když ano, měl jsem štěstí," komentoval situaci ze závěru, kdy chytil jistý gól Strnadovi. Předtím se zase úžasně přesunul proti ráně Kehara. „Jsem rád, ale spíš obdivuju hokejový kluky. Já tam stál a ve vedru se musel pořád kropit vodou. Oni měli mnohem víc práce," pochválil Hájek duo Švihálek – Karlík. Zejména Švihálek zachytal parádně, dorostenec Karlík si pokazil lepší pocit vlastencem na 4:1.

Součástí exhibice bylo také vyhlášení velké soutěže Kladenského deníku, obou klubů a společnosti Alpiq Generation. Hlavní cenu, dres Vítězslava Bílka, převzala z rukou samotného hráče a mluvčí Alpiqu Markéty Čapkové Anna Pernicová, druhý Filip Ardon vyhrál dres Alpiqu a třetí Milena Trkovská hokejku podepsanou všemi Rytíři.

Alpiq Kladno – Rytíři Kladno 4:1 (0:1, 2:0, 2:0). Branky: 19. Štěpáník, 25. Špaček, 41. Schnaubelt, 42. Soukup – 7. Kolářík. Rozhodčí: Fingerhut, Komorous. Diváků: 1000.

Alpiq: Jirotka (Hájek) – Příhoda, Pospíšil, Kudela, Soukup, Dědič, Šícha, M. Hnízdil, Jelínek – Štěpáník, D, Hnízdil, Špaček – Šrámek, Pražák, Nosek – Kohout, Ogurčák, Schnaubelt – Šťastný, Vondrák.

Rytíři: Švihálek (Karlík) – Růžička, Bunda, Zajíc, Kehar, Potěchin, Matula – Strnad, Stach, Kolářík, – Rudovský, Šilhavý, Petrák – Kružík, Havlůj, Miura, Janeček.

Více o utkání najdete ve středečním Kladenském deníku (23. 7.)

close Alpiq a Rytíři pohromadě. zoom_in