ZASE TA JIHLAVA…

Jihlavská Dukla je v poslední době nejčastějším protivníkem hokejového Kladna. Za poslední tři roky se oba celky utkaly kromě zápasů základní části i dvakrát v play off WSM ligy a pokaždé byla úspěšnější Dukla. Vždy v sedmém utkání.

Kdysi slavný klub z Vysočiny vévodil také prvním duelu baráže, který vyhrál po zásluze jasně 4:0. Rytíři minulé úterý tvrdě platili daň nováčka baráže, navíc jim chyběla řada opor.

Dnes to bude vyrovnanější, to ukazuje i nedávná historie. Dukla od sezony 2014/15 hrála na kladenském ČEZ stadionu celkem 12 zápasů a vyhrála jen tři. Ale pozor – dva z toho byly v play off!

Nezapomenutelné věci?

Třeba loňská bitka Grattona s Bilčíkem. Nebo únik Petra Tona také z minulé sezony, který duel rozhodl. Nebo také našlapaný stadion při retro zápase v roce 2014. O rok později zase výhra Kladna v prodloužení, kterou zařídil po akci Hlaváče David Stach.

Bylo to v přesilovce, které jsou zatím největší slabinou Kladna v baráži, ale vlastně v celé sezoně. Zatím využilo jedinou z osmnácti, Dukla tři ze stejného počtu (jednu ale pět na tři). Co je horší, že Rytíři inkasovali i při vlastní přesilovce a ještě hodně důležitý gól od varského Kohouta. Hra v oslabení, v té mezi pátečními soky není téměř rozdíl.

Jihlava zatím baráži vládne a bude to asi nejtěžší možný soupeř. na druhou stranu její výhra v Litvínově Kladnu pomohla, na druhé Chemiky má stále jen tříbodovou ztrátu. Před nedělním duelem právě na ledě Severočechů by tak potřebovalo dnes večer zabrat.

KOMU PŮJDE SERVIS?

Zatímco hokejisté ještě mají trošku času případné zaváhání napravit, pro volejbalisty by mohlo být osudné. Po prvním utkání prohrávají s Libercem 0:1, a jelikož se hraje na tři vítězné zápasy, každý si umí spočítat, že doma musí zvítězit.

V minulosti se ve vzájemných zápasech dařilo v play off víc Kladnu. Třeba v roce 2005 vyhrálo ve finále 4:2 a loni v semifinále stejným poměrem.

První utkání v Liberci vyhráli domácí 3:1. Byli lepší na servisu, přičemž na druhou stranu palubovky nasázeli osmnáct es! „To je poměně dost. Tam nás hodně přejeli. My jsme ale byli lepší na blocích,“ rychle dodal smečař Petr Šulista s tím, že nižší strop kladenské haly by mohl být pro domácí výhodou. I proto, že někteří hráči Dukly na Kladně dlouho nehráli. První kladenský duel se totiž hrál v hale Bios (2:3).

Nakolik bude domácí prostředí výhodou ukáže páteční večer. „Když se nám povede to, co jsme si řekli na poradě, tak bychom mohli vyhrát. V každém případě to je pro diváky atraktivní série,“ podotkl Šulista s tím, že neobvyklý pozdní začátek je přípravou na pondělí, kdy se hraje také od osmi.