Jednatřicetiletý Kanaďan zářil v posledních sezonách v dresech norského Stjernenu i rakouského Innsbrucku, kde nastřílel 23, respektive 28 branek. To zlákalo Jaromíra Jágra, i když věděl, že kdo dává branky v EBEL lize, nemusí se v české extralize nutně chytit. Tak jako Brendan O´Donnell před dvěma roky, byť ten nakonec pár branek nastřílel (14).

Ciampini se trefil nakonec pouze ve druhém kole do sítě českobudějovického Motoru, poté se zranil a po uzdravení už pouze paběrkoval ve čtvrté formaci, která navíc dost inkasovala. Víc než na osm minut ho trenéři na led nepouštěli.

Předsezonní posily Rytířů Kladno: zleva Landon Bow, Jake Dotchin, Danny Kristo, Cody Donaghey, Daniel Ciampini a Kyle Wood.
HLASUJTE: Zámořské posily: jak se s nimi letos trefili Jágr a spol.?

V Bolzanu se Ciampini bude cítit dobře. Kanaďanů s italskými kořeny tam tradičně hraje hodně (např. Fazio, Plastino, Alberga, Insam), kanadský je také kouč Greg Ireland. Město je hezké, o čemž se Kladeňáci přesvědčili před dvěma lety při turnaji, jehož se tam zúčastnili.

Rytíři údajně zatím další náhradu za Ciampiniho shánět nebudou. Marodka se jim vyprázdnila a dokonce už naskočil i dlouhodobě zraněný Ondřej Machala.

Hokejová extraliga v Chomutově: Kladno - Mladá Boleslav. Landon Bow
Pojede Bow na olympiádu? Možnost tu je, Rytíři se musí nachystat