Působilo to, že úvod byl takový vlažný. Viděl jste to také tak?

Bylo to tak. Než jsme se rozkoukali… Chomutov taky asi nevěděl, co od nás úplně čekat. Takže to opatrné bylo, ale pak se to trochu rozjelo. Věřím, že naše výkony budou gradovat.

Jak jste vnímal rozdíl, hlavně tedy u střelců, v baráži oproti prvoligovým zápasům?

Tak rozdíl těžko rozeznávám. Ale je vidět, že je Chomutov zkušenější. Udělali jsme nějaké chyby a oni je potrestali. Přesně na to čekali. Rozdíl ale asi popsat neumím.

Pozoroval jste třeba rozdíl v agresivitě?

Tak chodí hodně před bránu. Když tam byli, tak jsem vůbec nic neviděl. Ale to je podobné i v té první lize. Byl to jen první zápas a po prvním zápase se to těžko hodnotí.

Několikrát vám skákal puk kolem brány. Tam si asi na štěstí stěžovat nemůžete, že?

Jo, o štěstí to občas bylo. Chodili často do brány a nic jsem přitom neviděl. Kluci to ale párkrát dobře taky odpálili. Samozřejmě jsme zklamaní, hlavy ale věšet nemůžeme. Máme ještě jedenáct zápasů a uvidíme.

Baráž začala: Chomutov (v bílém) - KladnoDlouho byl stav vyrovnaný. Mrzí prohra o to více?

Mrzí to. Sehráli jsme celý zápas dobře. Oni hodně vyčkávali, nahazovali. Hráli tak, aby se úplně neunavili. Čekali prostě na naše chyby a nějaké jsme udělali. Pak už nás potrestali. A když se nám nepodařilo dát gól, tak už to úplně stačilo.

Co zlepšit do příštího zápasu?

Koncovku. Jinak si ale myslím, že jsme hráli výborně. Dali jsme do toho všechno. Někdy to tak bohužel je. Někteří kluci mohli mít trochu svázané ruce, pro některé to byl vlastně první řekněme extraligový zápas. Doufám, že už to bude lepší a lepší.

Sám jste si před lety vyzkoušel chomutovský dres. Vzpomínáte na to?

Samozřejmě si taky vzpomenu. Ale to bylo ještě v té staré hale. V téhle nové jsem nechytal. Kustody tu znám, z hráčů už tu ale nikdo nezbyl. Je to zajímavá vzpomínka, ale teď jsme s Chomutovem jen soupeři.

Jan Šejhl