Utkání se Vám povedlo. Nezůstává však trochu hořká pachuť z obdrženého gólu v posledních vteřinách?
To bych neřekl. Samozřejmě, kdyby stav byl 1:0, inkasovaný gól by mě mrzel. Ale vyhráli jsme 2:1, takže mě to nemrzí. Už nejsem nejmladší, takže nějaké nuly neřeším. Důležité je vítězství.

Těsně před inkasovaným gólem to vypadalo, že jste začínal slavit…
To vůbec ne. Mohlo to tak vypadat. To jsem zaškobrtnul. Byl jsem totiž vychladlý. A měl jsem asi trochu ostřejší brusle. (usmívá se)

Soupeř vás moc neprověřil. Byl o to každý zákrok složitější?
Třeba deset minut na mě nešla jediná střela, ale pak se přede mnou ocitli sami. Ale to tak v těchto zápasech bývá, že soupeře tlačíme u nich ve třetině a pak jsou z toho brejky. Tak to prostě bývá.První zápas skončil 3:0. Tento výsledek byl blízko i dnes, kdyby se povedlo dotlačit zápas do prázdné brány…
Také jsem si na to vzpomněl. Jak říkám, podstatné je ale tříbodové vítězství.

Jak se vyrovnáváte s takto dlouhým cestováním?
Mně osobně je to úplně jedno, jestli jsou to dvě hodiny nebo šest. Takhle si alespoň můžu po cestě v autobuse lehnout. Chytal jsem tu podruhé a dobrý. Takže mi to asi nijak nevadí.

Výsledek sice mohl být stejný jako při prvním zápasu, ale hra vypadala značně odlišně.
Je to tak. Dnes jsme od začátku byli lepší. Je jen škoda, že jsme po druhém gólu začali trochu zmatkovat. Ale do třetí třetiny jsme nastoupili opět zodpovědně a výsledek si pohlídali. Soupeř měl sice nějakou šanci, ale to se stává.


Domácí vás trochu trápili i na začátku druhé třetiny. Pak ale přišel gól Bláhy. Byl uklidňující?
To určitě byl. Jinak bychom vedli jen 1:0 a třeba by nám to na konci právě chybělo. Myslím, že domácí mají spoustu mladých kluků, tak to za stavu 2:0 otevřeli, více to zkoušeli. Ale my jsme si to dobře pohlídali.

Příští víkend vás čekají opět dvě utkání ve dvou dnech. Asi se v bráně s Kopřivou vystřídáte, že?
Tak to zatím netuším, ale předpokládám, že ano. Čekají nás vlastně dvě utkání v méně než 24 hodinách. Ale na to se nevymlouváme. Přerov to bude mít stejně. Nás čeká Třebíč a to není žádná velká dálka.

Jan Šejhl