Svěřenci bývalého hokejisty Kladna Ladislav Vlčka porazili v semifinále po prodloužení Zlín 4:3 a ve finále vítěze základní části Přerov 6:4!

První duel rozhodla trefa hokejového Rytíře Adama Kubíka, který společně s Janem Kvapilem odehrál většinu sezony za áčko, až v závěru základní části pomohli juniorům. Byli jakýmisi trumfy v koučově rukávu. 

"Nevím, jestli se dá říct trumfy, ale asi se tým trošku posílil," řekl autor celkem pěti branek v dvou nejdůležitějších utkáních sezony. Zmíněné branky v prodloužení docílil v přesilové hře. "Měli jsme v ní hodně šancí. Trefili jsme tyčku, břevno, pak jsem to ale vzal na sebe, zavřel oči, jak se říká, a dal gól," usmíval se Kubík.

Ve finále prohrávali s Přerovem už 1:3. "Jen jsme kolem sebe koukali a už jsem nevěřil, že zápas otočíme. Najednou jsme však začali dávat góly," pochvaloval si. Za stavu 4:3 se během třiceti vteřin poslední minuty utkání povedl Kvapilovi úžasný čistý hattrick, kterým navázal na tři předešlé Kubíkovy zásahy.

Poražení sice hráli v domácím prostředí, větší fanouškovskou podporu však měli Čerti. "Fandili nám rodiče, kamarádi i starší žáci. Ve finále jsme měli krásnou atmosféru," pochvaloval si Kubík, jenž bere inline jako doplňkový sport, který ho nesmírně baví. "Není to jen zpříjemnění přípravy, dávali jsme do toho všechno," řekl s tím, že jeho spoluhráč, střelec Jan Kvapil, bude letos hrát v starším dorostu Rytířů.

V Final four došlo i na úsměvné chvíle. Například když se Danielu Procházkovi vychýlila kolečka na bruslích. Po semifinále opravoval závadu jeden z taťků na stojanu kladivem. "Dobře jsme se tomu zasmáli," prozradil Kubík.

V Přerově vyvrcholily závěrečnými turnaji i další mládežnické kategorie. Zmínění žáci Kladna získali titul vicemistra a přípravka byla pátá.