„Mě by povzbudil i jeden gól. Dlouho jsem se trápil, šance jsem přitom měl. Už jsem si myslel, že jsem prokletej, nebo jsem nějak urazil štěstí,“ usmíval se po zápase útočník a pochválil celý tým. „Dneska jsme to odmakali. Bylo vidět, že to chceme urvat, že hrajeme o třetího fleka. Máme ho, což je super a můžeme hrát v sobotu doma klidněji.“

Ale exhibici to asi s Prostějovem stejně nebude, že?
To ne, musíme dál tvrdě makat. Hned pak je play off, musíme do něj jít pořádně připravení. Strašně moc se na něj těšíme!

Jste aktuálně na 23 gólech a přes dlouho pauzu ztrácíte jediný zásah na vedoucí duo. Zkusíte ještě konkurenty předehnat?
Vyhrát střelce nebo kanadské bodování je fajn, ale hrajeme kolektivní sport. Není to ta správná odměna, určitě ne pro tým. I moje góly patří také mým spoluhráčům, bez nich bych je nemohl dát. Kdybych hrál kvůli tabulce střelců, musel bych se dát na tenis.Zápas v Budějovicích byl klidný jen do poloviny, pak už byly vidět fauly i emoce. Proč?
Je fakt, že zhruba od půlky to bylo trochu vyostřený, pár faulů tam bylo z obou stran. Bylo to podobné jako s Havířovem, ale dalo se to čekat, hraje se ještě o důležité body. Budějovice mohly být ještě první, my třetí. Takže se to dalo očekávat.

Přišli jste po faulu o dalšího spoluhráče, Adam Kubík po zákroku domácího Čápa nedohrál. Jak jste to viděl z ledu?
Souboj jeden na jednoho a obránce ho trefí na hlavu. Pro mě pět plus do konce, podle rozhodčího dvě plus deset. S takovými věcmi se ale musíme vypořádat.

Nehrál váš dvorní centr Kurjanov, ale s Romanem Přikrylem spolupráce klapala, že?
Točili jsme pak jen tři centry, takže tam byl pokaždé někdo jiný. S Romanem jsem hrál už v minulé sezoně, takže jsem věděl, co od něho mám čekat. To samé s Machym (Patrik Machač), s Kauťákem (Tomáš Kaut) jsme nastupovali v přípravě. Nám je to s Klozákem jedno, hlavně když má centr kladenský dres (smích).

Cítíte se připravený na play off?
Tak cítím… Dal jsem hattrick, ale také gól po třinácti kolech. Uvidíme, ale věřím, že jsem vše načasoval správně. A hlavně že pošlape v play off celý tým.

Jan Šejhl