Před téměř třemi lety ho přivedl do Kladna Otakar Vejvoda. Miuru poznal ve Furukawě, kde pět let koučoval. Yuki nebyl první hráč v Kladně ze země vycházejícího slunce, na začátku 90. let hrával ve hvězdném týmu kolem Patery, Vejvody, Procházky nebo Kaberleho – Hiroyuki Murakami. Dostat se do A týmu jako on, to se zatím Yukimu nepovedlo, ale vše hovoří pro to, že se mu to povede. Je pracovitý, nadaný, skvěle bruslí, má šikovné ruce. „Můj cíl je hrát za Kladno, které stejně jako celé Česko miluji, protože mi dalo šanci a já mu chci laskavost vrátit. A chtěl bych se dostat i do NHL," zopakoval už několikrát.

Yuki měl výhodu i v tom, že se ho v Čechách kromě Otakara Vejvody ujala i rodina pana Kiribučiho, jehož dcera Eri chytávala za kladenský ženský tým. Postupem doby se Miura pocházející z Yamata (západní část Tokia) naučil poměrně slušně i česky. Už se s ním domluvíte, byť do řeči vkládá angličtinu.

Loni v kladenské juniorce zářil, v 61 zápasech nasbíral 58 gólů. S týmem hodně v play-off potrápili pozdějšího českého mistra – Chomutov. A několik hráčů si trenér Jindřich Lidický vytáhl v létě i do áčka, které převzal. Mezi nimi i Miuru. Zatím bylo vidět, že ještě potřebuje na mužský hokej zesílit a odhodit přílišnou japonskou úctu k protihráči, ale jak už řečeno, má obrovské předpoklady se mezi elitu Rytířů prokousat.

Hodně Kladeňáků to Yukimu přeje!