Kladno nabídlo Jágrovi solidní hru jenom v první třetině, kdy ale ze tří přesilovek vytěžilo jen tyčku nastřelenou Tůmou. Zápas tak rozhodla druhá část, v níž hosté nastříleli tři branky, když trestali hrubice Rytířů a skórovali v dlouhé přesilovce pět na tři, pak ve vlastním oslabení a nakonec ještě trefil Vrdlovec dorážku.

Jágr i fanoušci se nestačili divit výrokům rozhodčích Sýkory a Valenty, kterým se duel absolutně nepovedl. I Jágr nevěřícně zíral, že přehlédli brutální zákrok Skuhravého na buly Machače, či jak při pětiminutové přesilovce Varů vyloučili domácím Machače za údajný krosček.

Vrcholem byl gól na 0:3, který dal Vrdlovec do několik vteřin posunuté klece. Arbitři si problému nevšimli ani poté, teprve obrázky na multikostce je probudily.

„Jestli mě znáte, tak víte, že rozhodčí nikdy nekomentuji, dostal bych pokutu a ani se vyjadřovat nechci,“ usmál se domácí trenér Miloslav Hořava.

Celkově ale Karlovy Vary i podle něj předvedly, že jsou na vrchol sezony nachystány lépe. Chybovaly mnohem méně než nervózní domácí, kteří mají za poslední dva duely skóre 0:10! A v rozhodujících momentech předvedly správný instinkt zabijáků. „Nicméně jsme ten zápas začali dobře a v první třetiny byli lepším týmem. Bohužel se nám nepovedlo proměnit ani přesilovky,“ komentoval duel Miloslav Hořava.

Hostující asistent Tomáš Mariška konstatoval to samé a poděkoval skvělému brankáři Novotnému, který Energii udržel ve hře. „Ale ve druhé třetině to bylo o prvním gólu a dali jsme ho my. Pak už jsme hráli, co jsme chtěli a byli o něco lepší,“ těšilo Marišku.

Mluvilo se samozřejmě i o Jaromíru Jágrovi, ale Miloslav Hořava svoje plány prozrazovat nechtěl. „Já Jardu od září neviděl a nemluvil s ním. Nemám žádné představy, protože on je majitel klubu a on si rozhodne, jak bude trénovat a kde bude hrát, jak to vidí,“ smál se Hořava. Dodal, že kdyby ho neinformoval tiskový mluvčí, ani by nevěděl, že Jágr už je v Česku.

O Jágrových zdravotních problémech, kvůli nimž bude zasahovat do zápasů možná jen na pár střídání, však Hořava věděl. „Nedá se to jinak udělat, aby mohl hrát v play off, ale nemám s tím při dělání sestavy problém.“

Rytíři Kladno – Energie Karlovy Vary 0:4 (0:0, 0:3, 0:1)

Branky a nahrávky: 29. Flek (Podlipnik, Balán), 35. Kohout (Sičák, O. Beránek), 38. Vrdlovec (O. Beránek, Skuhravý), 48. Beránek (TS). Rozhodčí: Sýkora, Valenta. Vyloučení: 6:8, navíc Zikmund 5+DKU, Machač 10 min. OT a Kurjanov DKU. Vyloučení: 0:1. Oslabení: 0:1. Diváků: 2615.

Kladno: Cikánek – P. Hořava, F. Matula, Kehar, Štindl, Repe, Lenďák, Zelingr, Svedlund – Machač, Kubík, J. Strnad – R. Přikryl, Pekr, Kloz – Kurjanov, D. Tůma, Redlich – T. Kaut, Zikmund.

Karlovy Vary: F. Novotný – Sičák, Krejčí, M. Rohan, Plutnar, Podlipnik, Kovačevič, Šenkeřík – T. Rachůnek, Balán, Flek – Stloukal, Kverka, Kohout – Vrdlovec, Skuhravý, O. Beránek – Šik, Tuominen, Gorčík – Vachovec.