Skóre otevřel mladík Adam Kubík, jenž na začátku druhé periody přidal také druhou branku. „První třetina byla vyrovnaná, nám se povedlo dát gól, spíš by jí ale odpovídal remízový stav,“ mínil trenér vítězů Pavel Patera s tím, že zápas rozhodla Redlichova (3:0) trefa v oslabení z poloviny utkání

„Sice jsme už byli lepší, ale kdyby předtím Kadaň z několika šancí snížila, bylo by to asi vyrovnané až do konce,“ připustil kouč.

Výhru Kladna v poslední části zvýraznili z trestného střílení Matěj Pekr a jubilejní desátou trefou v sezoně Jan Kloz.

Jak bylo zmíněno, klíčový byl zásah Tomáše Redlicha, jenž při přesilovce Kadaně obral obránce o kotouč a v úniku překonal gólmana Pavláta.

„Trošku jsem se nad zakončením rozmýšlel, ale většinou to takhle zkouším,“ přiznal čtyřiadvacetiletý forvard, který soupeřovu síť rozvlnil už podvanácté.

Podle střelce třetí branky byla důležitá uklidňující Kubíkova trefa bekhendem na 2:0, kterou zaznamenal v rychle využité početní výhodě.

Body z ledu posledního těší podle Redlicha stejně jako by byly z kluziště prvního. „Jsme hlavně rádi, že jsme hráli aktivně a určitě lépe než v Prostějově,“ připomněl víkendovou porážku 3:6.

Text: Jan ŠEJHL, Jiří NAGY