Čurillu zradila tekutina, kterou hokejisté používají dlouhé roky – sportovka. Masážní emulze, jíž si pomazal nohy, totiž obsahuje líh a Čurilla si to neuvědomil, kdy si na výstroji zapalovačem odstraňoval nášivku. Oheň, líh ve sportovce a hokejové prádlo obsahující umělé vlákno byly hrozivou kombinací a hráč skutečně vzplál jako pochodeň. „Máme na kalhotách blbé reklamy. Hrozně se pářou a nikdo nechce vypadat jako indián, proto si to upalujeme. Bohužel mi nesecvaklo, že je ve sportovce líh a blafnul jsem od pasu dolů,“ popsal incident kladenský útočník.

Zděšení spolubojovníci začali rychle hasit a nakonec se jim to povedlo. „Kluci mi co nejrychleji začali pomáhat, protože to nešlo zastavit a já měl už docela černé myšlenky. Nejdřív mi pomáhali dekami, hlavně Petr Mudroch s Martinem Frolíkem, pak Ríša Diviš přiběhl s hadicí a stříkal vodou. Naštěstí to brzy skončilo, už jsem měl vážně strach. V určitých partiích by popáleniny byly hodně nepříjemné,“ ulevil si Čurilla neztrácející humor.

Po původním vyšetření doktorem na místě se zdálo vše v pohodě, ale nakonec Čurilla do kladenské nemocnice zamířil. „Já jít nechtěl, ale Radek Bělohlav mi poradil, ať tam zajdu, že s popáleninami si nemá cenu zahrávat. A tam mi řekli, že jsem udělal dobře, do rány by se mohla dostat snadno infekce,“ dodal Marek Čurilla.

Doktoři mu hokej zakázali na dva týdny, ale mladík se domnívá, že do týdne by mohl být zpět. „Ale uvidíme. Asistent trenéra Petr Kasík mě trochu zklidnil, prý to opravdu je dost nebezpečné.“