Co nakonec rozhodlo o tom, že jste kývl na ústeckou nabídku?
Na Kladně jsem měl letos velmi smolnou sezonu, kvůli zranění jsem nehrál asi tři měsíce. Bodově jsem na tom byl mizerně a nabídka z Ústí byla dobrá. Dokonce mi nabídli lepší podmínky než na Kladně, kde o mě nijak nestáli, nebojovali. Nebylo se tedy o čem rozhodovat.

Určitě jste ale měl i jiné nabídky…
Ano, ve hře byl i Chomutov, ale já jsem si řekl, že se nejlépe budu cítit v Ústí. Znám tady pár kluků a je tady parta. Chomutov bere všechno přes peníze, tam jste jen zboží. O té situaci jsem mluvil se Zdeňkem Orctem a došel jsem k závěru, že je tady vysoká šance zahrát si extraligu.

Přemýšlel jste o tom, že se možná Ústí v závěru sezony střetne v baráži s Kladnem?
Myslel jsem na to. Do Ústí jsem ale přišel s cílem postoupit do extraligy a pro to udělám všechno. Kdyby se postoupilo přes Kladno, tak by to pro mě byla velká satisfakce, protože chování některých lidí i diváků bylo špatné. Doufám, že postoupíme co nejrychleji, letos bude velká šance.

Proč myslíte?
Díky změně systému. Letos se bude baráž hrát ve čtyřech týmech. Nejlepší dva z první ligy a nejhorší dva z extraligy. Myslím, že máme velkou šanci postoupit.

V extralize jste byl zvyklý hrát proti nejlepším českým týmům. V první lize ale Lvům konkuruje jen Chomutov, ostatní zápasy budou, dá se říci, o ničem…
To nedokážu posoudit, v první lize jsem nikdy neodehrál celou sezonu. Určitě o tom všichni budou mluvit, ale myslím si, že to nebude jen o dvou týmech. Třeba v play off už to bude těžké, tam už hrají kvalitní týmy. Každopádně ale máme tým na to, abychom postoupili do baráže.

Vraťme se k vašemu zranění, nedělali si z vás spoluhráči legraci, že jste si nešťastnou náhodou v kabině zapálil nohy?
Vtípků už jsem na to slyšel hodně, ale realita je úplně jiná. Nebyla to taková legrace, tři měsíce jsem nehrál a mám plastiku. Psychicky to bylo hodně těžké, bylo to asi nejtěžší období mého hokejového života, měsíc a půl jsem nemohl vůbec chodit.

Nyní jste ale po zdravotní stránce v pořádku. Může vás právě toto smolné zranění posunout výš?
Určitě. Jak se říká, všechno špatné je k něčemu dobré. Teď už v tom hledám jenom pozitiva. Ztratil jsem hodně fyzičky a teď to budu muset nabrat.

Takže se těšíte na letní přípravu?
Určitě. První týden přípravy je vždycky hodně těžký, ale doufám, že se do toho dostanu co nejdříve.

MAREK ČURILLA

Post: Útočník
Datum narození: 21. 6. 1986
Výška/váha: 179 cm/79 kg
Držení hole: Levá
Předchozí klub: HC Geus Okna Kladno.
Statistiky v loňské sezoně: 27 zápasů, 2 góly, 2 asistence