Nejvíce zla přinesla Čurillova odpověď na případný postup Ústí do extraligy. „Kdyby to bylo přes Kladno, tak by to pro mě byla velká satisfakce, protože chování některých lidí i diváků bylo špatné,“ říká Čurilla v rozhovoru.

Zejména douška o divácích se dotkla zástupců kladenského Fanklubu HC Poldi, kteří ústy správce stránek www.fanklub–kladno Zdeňka Pospíšila nabídl veřejnosti drsnou odpověď, ovšem poté, co hráč zveřejnil svoje odmítavé stanovisko na kladenských klubových stránkách hc–kladno.cz, se členové fanklubu stáhli a s hráčem se na dálku udobřili.

Nazblobený Marek Čurilla se sice redaktorům Deníku neozval, ale na zmíněných internetových stránkách hc–kladno.cz rozhovor poskytl. Podle něj si redaktor, který s ním rozhovor natáčel, jeho slova špatně vyložil. „Rád bych si proti Kladnu zahrál, ale ne v baráži. Jsem Kladeňák, mám v Kladně spoustu kamarádů a určitě bych klukům nepřál sestup,“ jednoznačně odmítá, Ovšem možností vzájemného duelu je v příštím ročníku jen případná baráž, pokud do ní Kladno padne a Ústí naopak postoupí. „Tak jsem to ale nemyslel. Říkal jsem, že bych si rád zahrál proti Kladnu, abych ve vzájemném utkání dokázal, že na místo v kladenském týmu mám. A že vedení klubu udělalo chybu, když mě nechalo odejít,“ vysvětluje Čurilla.

A udobřuje si fanoušky, ty prý také urazit nemínil. „Většinou stáli za mnou a myslím si, že mně spíše fandili než naopak. Alespoň podle toho, co jsem četl na internetových diskusích a co se ke mně doneslo,“ tvrdí šestadvacetiletý útočník a dodává: „Chci, aby lidi v Kladně věděli, že necítím žádnou křivdu a kladenskému hokeji nepřeju nic zlého. Právě naopak.“

Škoda, že Čurilla nezavolal i do redakce Deníku, odpovědný redaktor Pavel Přibyl však rozhovor s ním pořízený na tiskové konferenci HC Ústečtí Lvi natáčel a stále ho má k dispozici. Byť na klasickém pásku, na internetu se tedy nedá zveřejnit. Nicméně páska k dispozici je, v redakci Ústeckého deníku. Její doslovný přepis zní následně: „Kdyby se postoupilo přes Kladno, tak si myslím, že by to byla asi největší satisfakce pro mě, protože jako to chování někdy na Kladně těch lidí, ať už i diváků, že vás úplně odepíšou.“

Je možné, že Čurilla svoje odpovědi tak agresivně nemyslel, ale jeho slova redaktor určitě nepřekroutil. Jen přepsal do spisovné podoby.