Útočník Rytířů Jan Dalecký přiznal, že takový vývoj série nečekal. „Už to postavení v tabulce po základní části, kdy hraje první s osmým tomu nenasvědčovalo. Na play-off je hezké, že nic není dopředu dané a každý si to musí vybojovat," řekl jeden nejlepších hráčů pátého zápasu, který Kladno vyhrálo 6:3.

Rytíři si v pondělí v kabině řekli, že udělají maximum, aby to nebyl poslední zápas sezony. „Všichni jsme jezdili po zadku a mnohem víc jsme se tlačili do brány. Myslím, že to bylo vidět a fanoušci to museli ocenit."

Důležitá je disciplína, která není v sérii silnou stránkou Rytířů, byť rozhodčí jim nejsou v žádném případě nakloněni. „Na to se nemůžeme vymlouvat. Řekli jsme si, že nejde pořád sedět na trestné lavici," uvedl Dalecký, jenž první tři utkání nehrál, tudíž měl možnost sledovat zápasy s jistým nadhledem.

„Přišlo mi, že se porážíme sami. Celá střídačka řvala na rozhodčí, rozčilovala se na Ústí a řvali jsme i jeden na druhého mezi sebou," prohlásil s tím, že v pátém utkání se soustředili jen na svůj výkon. „Myslím, že to bylo vidět," podotkl borec, jenž část sezony strávil v kádru Ústí.

Vyvést z míry a koncentrace si Rytíři nesmí dovolit ani ve středu.

„Už v pondělí jsem cítil v mužstvu vnitřní sílu. Bylo znát, že jsme si to v hlavě srovnali. Bylo cítit, že to nebyla jen slova, každý to chtěl dokázat," řekl Dalecký a před šestým duelem poukázal na paradox: „Ústí má podle mne největší hřiště v první lize a Kladno zase nejmenší. Musíme tam hrát jiný hokej a já věřím, když bude každý plnit co má, tak vyhrajeme. Vůbec si nepřipouštím, že bychom s nimi vypadli," řekl odchovanec Kladna s tím, že se mu zdálo, jako by Severočechům v poslední třetině docházely síly.