„Určitě bych raději dával góly v Kladně, ale bohužel mi ublížilo nové pravidlo o mladých hráčích. Pouze o rok do téhle kategorie nespadám a mezi staršími dal trenér přednost jiným," vysvětluje třiadvacetiletý borec před pátečním duelem s Vítkovicemi.

Patříte k těm, kteří vypadnutí ze sestavy nesou hodně těžce?

Abych pravdu řekl, tak mě to mrzí. A nečekal jsem to hned po prvním kole. Přípravu jsem neměl špatnou, celá lajna fungovala, vytvářeli jsme si hodně šancí. Nicméně za výsledky je zodpovědný trenér a ten tvoří sestavu. Musím bojovat a prát se, abych se dostal další šanci a pak ji využil.

Mohou vám do sestavy pomoci dvě trefy za Beroun do sítě favorizovaného Ús­tí?

Nevím, ale jsem rád, že jsem mohl hrát aspoň tam. Dobře jsem zapadl i díky klukům z Kladna, brankáři Cikánkovi či obráncům Kuželovi a Koláříkovi.

Jaký má vůbec Beroun tým? V poslední době to byla jedna veliká bída…

Letos to mají postavené mnohem lépe. Mají nějaké principy a těmi se řídí. Ústí má asi kvalitnější kádr, ale my to odmakali a odbránili. Ústí hrálo a my dávali góly – ze skoro každé akce.

Jak padly ty vaše?

U prvního se mi povedlo ujet jen na gólmana a povedla se mi bekhendová klička. Při druhém jsme jeli dva na jednoho, spoluhráč střílel a já to dorazil.

Budete hrát proti Vítkovicím?

Trenéři mi nic neřekli, takže spíš ne.

Venku už tým vyhrál, ale fanoušci si žádají domácí úspěch. Jaké to bude s Vítkovicemi?

Koukal jsem na ně v televizi, když hráli v Plzni a hratelní jsou. Jen musíme dělat věci, které nám trenéři naordinují.

Ještě něco na odlehčení, vaše sestava žlutých na konci tréninku hrála s bílými, třeba Honzou Eberlem nebo Michalem Lukáčem. Kdo vyhrál?

(úsměv) My a moc to těší, hrajeme takhle vždycky o padíčko (padesát korun). Lepší jsme byli potřetí za sebou a sto pade v plusu je moc dobré.

Rytíři Kladno (11.) – HC Vítkovice Steel (8.).

Začátek zápasu: 18:00.

Nejproduktivnější hráči: Michal Dragoun, Sacha Treille oba 2/2 (1+1) – Ondřej Roman 2/3 (2+1).

Statistiky brankářů: Jan Chábera 2,40 a 93,33 – Roman Málek 3,50 a 89,71.

Zajímavosti:

Kladno v minulé sezoně ukončilo sérii šesti domácích porážek ve vzájemných zápasech a oba duely na vlastním ledě vyhrálo 4:1.

Rytíři čekají na první domácí body v sezoně, protože v prvním utkání podlehli Slavii (1:3) a uspěli ve Zlíně (3:4 po sam. nájezdech).