Na rozbruslení se s číslem 88 objevil i kladenský Japonec Miura, nicméně jako junior by sice nastoupit mohl, ale jako cizinec nikoliv, Kladno by překročilo kvótu. "Nebylo to potřeba, protože jsem měl zaskočit Víťu Bílka. Ten nakonec mohl hrát, já nemusel," komentoval situaci japonský reprezentant do 20 let. 

První třetina byla pro Kladno černou můrou. V úvodním náporu si vytvořilo čtyři vyložené šance, ale nedalo ani jednu a skórovat nechalo v 16. minutě hostujícího Erata. V tu chvíli Skuhravý mohl litovat zbytečného nápřahu při zpětné přihrávce Machače i Kindl pokaženého sólového nájezdu. Šance pak přišly i po hezkém Eratově zásahu, ale hostující gólman Šindelář půjčený z Vítkovic odolal.

Ve druhé části se situace Rytířů ještě zhoršila. Po polovině hrací doby neuhlídal Kolářík průjezd Pekra kolem brány a Růžička zase nepokryl Zohornu – 0:2.

Bylo zle, ale ne tolik. Zasáhly přesilovky Kladna a ještě víc jeho urostlí centři. Nejprve Stach nabil mezi kruhy Pitulemu a pak Nashovu ránu dorazil za bezmocného Šindeláře kapitán Skuhravý. Domácí mohli dokonce skóre otočit, ale šance Dvořáčka po dvojnásobném objetí branky góly neskončily a zácěr třetině vůbec nezvládl rozhodčí Würthterle nezvládl, když přehlédl jasný faul hostů a ještě dal Hornovi za protesty desítku.

Atmosféru uklidnila přestávka, po níž Rytíři neskončili s aktivitou a soupeře, který byl slabší než oni, dorazili. Nejprve Rudovského obávanou dělovku vyrazil Šindelář jen před Machače, který potvrdil další trefou svou oprávněné zařazení do první formace, a pak Skuhravý využil další přesilovku. Mimochodem byla jako před kopírák s tou na 2:2, kapitán zase dorážel ze stejného místa pumelici Nashe.

Jenže v závěru si Rytíři přivodili problémy. Třikrát po sobě šli na trestnou lavici, faul Skuhravého potrestal přesnou tečí na 4:3 Erat a horké chvilky pak přinesla zásah Nashe do obličeje Zohorny. Čtyřminutové oslabení však domácí zvládli výborně, navíc si Machač vynutil další dva fauly a jeho tým už jednogólový náskok udržel.

„Třebíč má výbornou obranu jak středního, tak obranného pásma. A když pak vedli 2:0, bylo to obzvlášť těžké. Vrhli jsme všechny síly do útoku, dohrávali všechny souboje. Dařilo se to, získali jsme přesilovky a otočili to," těšilo asistenta trenéra Kladna Davida Čermáka.

Naopak ho mrzelo, že si pak jeho tým zápas sám zkomplikoval třemi vyloučeními, jedním dokonce dvojnásobným. „Byly tam zbytečný faul Vency Skuhravého a pak i Brendona Nashe, který přidržel puk víc než měl a pak fauloval. Naštěstí jsme to udrželi," poděkoval hráčům poslaným na oslabení.
Těm děkoval i David Růžička. „Za stavu 4:2 jsme byli moc uspokojení a měli hlavy kdovíkde. Když jsme dostali tu čtyřminutovou, smrdělo to, ale naštěstí jsme to zvládli. Klukům za to patří dík, vyčnívá tam hlavně Réďa (Tomáš Redlich). Je neskutečné, co tam ojezdí, ale on je na tom tak dobře, že to zvládá," pochválil Růžička defenzivní hvězdu Rytířů.

Obránce Kladna štval úvod jeho týmu. „Začali jsme vlažně a mysleli si, že to půjde samo. Nepadlo nám tam hodně střel a oni dali dva góly. Naštěstí přišly ty přesilovky a ty nás vrátily do zápasu. Ale ty začátky si musíme pohlídat lépe," uznal David Růžička.

Bylo mu i jasné, že za stavu 4:2 se nechat třikrát vyloučit, to ani není chyba, spíš hazard. „Byli jsme moc uspokojení a měli hlavy kdovíkde. Když jsme dostali tu čtyřminutovou, smrdělo to, ale naštěstí jsme to zvládli. Klukům za to patří dík, vyčnívá tam hlavně Réďa (Tomáš Redlich). Je neskutečné, co tam ojezdí, ale on je na tom tak dobře, že to zvládá," pochválil Růžička defenzivní hvězdu Rytířů.

Soupeřův tábor byl evidentně rozladěný. Třebíči její obranná hra s minimem útočných výpadů, málem přinesla ovoce. Hráči i trenéři však těžce kousali některé výroky rozhodčích, což ale platí i o domácích. Každopádně asistent Radek Novák výkon sudích při hodnocení vynechal. „Hráli jsme výborně, co jsme chtěli. Dostali jsme se do vedení 2:0 a pak měli stoprocentní gólovku, kterou jsme ale nedali a domácí se dostali do hry díky svým přesilovkám. Ve třetí třetině jsme nezvládli další dvě akce domácích, nicméně jsme si pak zahráli přesilovky i my a dostali se do hry třetím gólem. Už jsme nevyrovnali, zápas pro nás byl nešťastný a minimálně bod jsme si zasloužili," byl přesvědčen Novák.

Rytíři Kladno – Horácká Slavia Třebíč 4:3 (0:1, 2:1, 2:1). Branky a nahrávky: 35. Pitule (Stach, Rudovský), 39. Skuhravý (Nash, Stach), 48. Machač (Rudovský, Skuhravý), 52. Skuhravý (Nash, Stach) – 14. Erat (Dolníček, Švec), 29. Zohorna (Pekr), 55. Erat (Bartoň, Pekr). Rozhodčí: Würtherle – Svoboda, Maštalíř. Vyloučení: 5:7, navíc Pekr (T) do konce utkání a a Horna (K) na 10 min. Využití: 3:1. Diváků: 1700.

Rytíři: Mensator – Nash, Repe, Kolářík, Růžička, Gutwald, Ptáček – Machač, Skuhravý, Rudovský – Kindl, Stach, Bílek – Dvořáček, Pitule, Redlich – Horna, Lukáč, Strnad.

Třebíč: Šindelář – Bilčík, Bartoň, Niko, Štindl, Šaur, Přibyl – Erat, Dolníček, Švec – Kusko, Zohorna, Pekr – Wasserbauer, Miškovský, Pokorný – Šik, Juráň, Čech.