Tlustý je už třetím Kladeňákem, který se dostal do výběru. Narozdíl od Tomáše Plekance a Ondřeje Pavelce však ještě nominaci jistou nemá, Hadamczik ho nejprve nechá potvrdit jeho výkonnost. K týmu by se měl připojit v pondělí 16. dubna.

Sezona bylo pro urostlého centra či křídlo velmi dobrá. Tlustý ji konečně odehrál bez zdravotních komplikací a probil se svými výkony do elitní formace Caroliny vedle světového centra Erika Staala.

"Mluvili jsme spolu, Tlustý s námi začne trénovat před zápasy se Slovenskem. Je to hráč, který umí dát gól. Chci ho vidět, pokud potvrdí výkonnost, zařadíme ho do sestavy pro šampionát," uvedl Hadamczik před odletem na přípravné zápasy do Lotyšska, kde se reprezentace v pátek a sobotu utká s domácím výběrem.

Odchovanec kladenského hokeje původem z Ješína na Velvarsku ještě za seniorský národní tým nikdy nenastoupil. V NHL odehrál za Toronto a Carolinu přes 200 zápasů. Letos zatím nasbíral 36 kanadských bodů za 17 branek a 19 asistencí. Přitom do této sezony stihl právě a jen 17 gólů, stejně jako za jedinou poslední sezonu.

S Pavelcem a Plekancem se velmi dobře zná. S prvním sbíral úspěchy v mládežnických kategoriích, s druhým pravidelně v létě trénuje.

Stejně jako s Tomášem Kaberlem (Montreal), o jehož služby Hadamczik také stojí. tam zatím stojí v cestě zranění geniálního beka. všechny tři spolu s Markem Židlickým a Jaromírem Jágrem zařadil loni do svého soukromého kladenského All stars.

Další Kladeňáci by mohli být pro MS volní až po prvním kole play-off, brzký konec v bojích o Stanley Cup ale Jágrovi či Voráčkovi (oba Philadelphia), Židlickému (New Jersey) nebo Frolíkovi (Chicago) snad nikdo nepřeje.