Když naposledy Kladno hostovalo v Hradci, byla to neskutečná divočina. Vzpomínáte na náskok Rytířů 7:4 který si nechali propustit mezi prsty a padli v prodloužení? V minulé sezoně tady zase Landon Bow ještě ve své exkluzivní formě vychytal rekordním počtem 65 zákroků výhru 4:3.

I proto na něj možná trenéři Kladna ukázali i v neděli, byť jinak je aktuální jedničkou týmu spíše mladší Adam Brízgala. A Bow ukázal, že pod Bílou věží se mu chytá dobře.

V první části chytil 16 střel lepších domácích, lapil i Jerglovo trestné střílení a překonal ho pouze Klíma a to ještě nohou, ovšem branka byla regulérní, útočník neudělal aktivní pohyb.

Také Kladno mělo svoje možnosti, ale herně šlo nahoru až po první pauze. Indrák jel dokonce sám na branku, ale Kiviaha nepřekonal. Zápas pak houstl v několika potyčkách, Zikmund jí pak asi i litoval, protože mužstvo zbytečně oslabil. Nicméně jeho tým přežil šanci Chalupy s Novákem a pak sám udeřil.

Genialitu svých rukou ukázal Jakub Klepiš, vymíchal dva soky a jeho přihrávku proměnil s trochou štěstí Martin Procházka, když mu blokem připravil pozici nechtěně Jank.

Klepiš svou pěknou akci vynegoval zbytečnou hrubkou v úvodu třetí třetiny a R. Pavlík mu mohl jen poděkovat za sólový nájezd, při kterém poslal Hradec zase do vedení. Ovšem pak fauloval Jergl Plekance a kladenský kapitán v následné přesilovce nabil Kubíkovi na jeho 15. trefu sezony.

Mladík, o kterém mají fanoušci jasno, že na další sezonu podepsal Českým Budějovicím (!), byl ale také u další hradecké odpovědi, když nestihl zablokovat v oslabení skórujícího Cingela.

Rytíři se hněvali na rozhodčí, že před gólem nepotrestali zákrok na Filipa a sudí po chvíli kompenzovali přísnými vyloučeními Rosandiče a poté McCormacka.

Hosté už ale výhodu přes tlak a šance nevyužili a jejich risk bez gólmana potrestal Jergl, když sudí neodpískali celkem jasný icing. Koncovka zápasu se arbitrům opravdu nepovedla a Kladno je zase blíž pádu do baráže. Protesty byly hráčům málo platné…

Kladenský asistent kouče Pavel Skrbek uznal, že Rytíři měli slabý vstup do zápasu. „Ztráceli jsme spoustu puků, z toho byla přečíslení, měli i samostatný nájezd. Skvělý brankář nás podržel a od druhé třetině jsme se zlepšili, udrželi se v pásmu. Vyrovnali jsme, bohužel jsme jim pak hned v úvodu třetí třetiny ne darovali, ale přímo jim nahráli na branku,“ kroutil hlavou Skrbek a dodal: „V závěru za stavu 3:2 jsme zkusili odvolat brankáře, bohužel už jsme nevyrovnali.“

Domácí asistent Petr Svoboda naopak chválil svůj tým za dobrou první třetinu a mrzelo ho jen, že nepotrestali víc kladenských chyb. „Druhá část už přinesla šance na obou stranách, my byli trochu ustrašení o výsledek a nešly nám nohy. Výkon, na který jsme zvyklí plný pohybu, nasazení, začali kluci předvádět až za stavu 2:2. Za tři body jsme moc rádi, hodně nás podržel brankář Kiviaho,“ chválil.

HC Mountfield – Rytíři Kladno 4:2 (1:0, 0:1, 3:2)

Branky a nahrávky: 14. Kev. Klíma (Perret, Jergl), 42. R. Pavlík, 52. Cingel, 59. Jergl (Perret) – 39. M. Procházka (Klepiš, Zikmund), 46. Kubík (Plekanec, Dotchin). Rozhodčí: Úlehla, Stano (SVK) – Svoboda, Synek. Vyloučení: 6:5. Využití: 1:1. Diváci: 5735.

Mountfield: Kiviaho – Jank, McCormack, Kalina, Blain, Rosandić, F. Pavlík, Marcel – Eberle, Cingel, Lev – R. Pavlík, Lalancette, Werek – Perret, Kev. Klíma, Jergl – Chalupa, Štohanzl, Novák.

Kladno: Bow – Dotchin, Ticháček, Babka, Slováček, Sotnieks, Cibulskis, Veber – Jágr, Plekanec, Kubík – Indrák, Klepiš, Brodecki – Procházka, Filip, Zikmund – Bláha, Pytlík, Melka.