Vedení Kladna touhle informací opravdu překvapilo, pryč je už druhý hodně kvalitní útočník. Navíc velký srdcař, jenž si Kladno oblíbil. 

Pravdou ovšem je, že se vedení před sezonou zdráhalo podepsat s Bickem nový kontrakt, ač se košický rodák slavnou brankou do sítě Slavie postaral po letech aspoň o postup do předkola play-off a také proti Brnu jednu branku zaznamenal. Jenže letos přišlo hned po prvním duelu zranění, pak pouhé dva góly v sedmnácti utkáních a vedení Kladna možná i proto na nabídku Varů kývlo. 

„Z Karlových Varů přišla nabídka a my se rozhodli Jirkovi umožnit odejít. Nové působiště by pro něj mohlo být potřebným impulsem," uvedl sportovní sekretář Rytířů Kladno Martin Vejvoda pro klubový web.

Rytíři se tedy evidentně nebojí, že skončí stávka, v tom případě by jim totiž ztráta dvou slovenských forvardů mohla vadit. Byť dobře se jeví i další hráči na méně vytěžovaných pozicích. 

Jiří Bicek odešel do Varů pouze na hostování do konce sezony, přesto se už jen velmi těžko do Kladna vrátí, po sezoně mu totiž vyprší kontrakt. A těžko se dá usuzovat, že podepíše nový. 

Za Kladno odehrál celkem 114 extraligových utkání, v nichž zaznamenal 60 kanadských bodů (32+28). „Za odvedené služby mu děkujeme, odmakal to tady," zdůraznil Vejvoda.

Do Varů odešel už nedávno zadák Jiří Drtina. Jakoby jméno Jiří bylo trochu zakleté, snad se nemusí výměny (změny) bát další nositelé jmenovky Jiří Tlustý nebo Kuchler.