Tu si v sezoně 1989/90 také společně zahrály. V sobotu večer se po dlouhé době utkaly v zajímavém mači o Česko-slovenský Superpohár. V kladenské městské aréně slavili po krásném duelu Nitrianski Rytieri – vyhráli 4:2.

Kladno neodcházelo jako klasický poražený. Šlo hlavně o oslavu hokejbalu a ta povedla v celodenním klání všech věkových kategorií na výtečnou. Pořadatele z Alpiqu pochválil také šéf Českého svazu hokejbalu Josef Kozel a předal předsedovi klubu Lukáši Kubicovi ocenění za přípravu i zajištění akce.

Během celého dne měly navrch české celky. Od přípravky po mladší dorost přehrávaly slovenské hosty, ale od kategorie staršího dorostu se vše změnilo. Plzeň prohrála se Spišskou Belou 1:3 a následně se muži Kladna sklonili před uměním Nitry.

Nemuselo to tak být. Alpiq po slavnostním nástupu s hymnami obou států skvěle začal, ale jeho tlak otupila tři vyloučení v řadě. Hra se pak vyrovnala, ale na góly si plné tribuny počkaly až do druhého dějství. V něm začala série individuálních chyb kladenských opor. Navrátilec do sestavy Příhoda nezkrotil přihrávku Soukupa a Káčer jejich minelu v nájezdu na gólmana Jirotku suverénně potrestal.

Kladeňáky branka nezlomila a po vytrvalém náporu skoro otočili. Jinak skvělého gólmana Petríka nachytal šmudlou od mantinelu Schnaubelt a po něm se krásně z křídla trefil nejlepší hráč duelu Jan Pospíšil. Bohužel, v pokračující početní převaze příliš nabuzení domácí hrubě chybovali podruhé a Hrivnák je v brejku ztrestal dalším lahůdkovým zakončením nájezdu. „Tohle byla škoda, mohli jsme jít do šatny s vedením. Dostali jsme je na koně," litoval kouč Kladna Drahomír Kadlec.

V posledním dějství útočily obě strany, publikum se bavilo. Pět minut před koncem si Šícha za vlastní bránou nechal míček zbytečně dlouho a následný nápor přetavil v rozhodnutí B. Thron. Trenér Kadlec ještě zkusil power-play, v ní se cpali za vyrovnáním Ogurčák s Kohoutem, ale Petrík míček přikryl a po chvíli pojistil nitranskou radost pečetí brankou do prázdné Bujdák.

„Udělali jsme moc individuálních chyb a oni je trestali. Ale to nepřekvapuje, je to skvělé mužstvo, což jsme věděli. Nejsme zase tak smutní, musíme jít dál, čeká nás dvojzápas v extralize. Spíš mě těší, že přišlo hodně lidí a viděli opravdu kvalitní hokejbal," dodal Drahomír Kadlec.

Jeho protějšek Jozef Ďuriš byl šťastný, jeho tým podal v Kladně parádní výkon. Neudělal tolik chyb jako domácí a soupeřovy naopak tvrdě trestal. „Už před utkání jsem říkal, že Alpiq je špičkové mužstvo, které zaslouženě vyhrálo Světový pohár. Hraje krásný útočný hokejbal i kvalitu na všech postech. Ale ustáli jsme úvodní tlak a postupně jsme šli za vítězstvím," řekl kouč, který na rozdíl od Drahomíra Kadlece hrál na čtyři pětky a teprve do posledního dějství jednu stáhl. „Vrhli jsme tam všechny ušetřené síly a povedlo se. Jsme šťastní, že to vyšlo," nezakrýval.

Slovenský trenér také pochválil areál v Kladně a celkovou atmosféru Superpoháru. „Je to krásný, jestli ne nejkrásnější hokejbalový areál, který jsem kdy navštívil pod otevřeným nebem," vysekl poklonu městské aréně.

ALPIQ Kladno – Nitrianski Rytieri Nitra 2:4 (0:0, 2:2, 0:2). Branky a nahrávky: 26. Schnaubelt (M. Hnízdil), 28. Pospíšil (Kudela) – 17. Káčer, 30. Hrivnák (Cebo, Martiška), 41. B. Thron (Maxin), 45. Bujdák.

ALPIQ Kladno: Jirotka – Kudela, Pospíšil, R. Soukup, Dědič, M. Hnízdil, Šícha – D. Hnízdil, Špaček, Štěpáník – Šrámek, Příhoda, Nosek (25. Pražák) – Kohout, Ogurčák, Schnaubelt.

Nitra: Petrik – Titka, Bujdák, Káčer, Martiška, Javorčík, Tary, Balaška, Cajchan – Ladever, Beniač, Hrivnák, Ecker, Mach, König, B. Thron, Cebo, Ščasný, Čičo, Myjavec, Kollár, Maxin, Kučerka.  

Atmosféru utkání přiblíží krátký sestřih brankové radosti obou týnů a euforie vítězů - video ZDE