Lidí chodí v Kladně na hokej dost, ale úplně vyprodáno bylo jen na utkání se Spartou a – právě Brnem. Rytíři tehdy nevyužili náskok 2:0 po první třetině a podlehli favoritovi 2:3. Odveta v Brně vyzněla také pro Kometu 4:1, v té už však Jaromír Jágr nenastoupil kvůli zranění. Vrátil se až v neděli a fanoušci vědí, co na Spartě předvedl. „Odchodil jsem to,“ ucedil, i tak ale zápas dvěma góly a dvěma asistencemi rozhodl.

Podle kouče Davida Čermáka nastoupí Jágr i v pátek, nicméně Kometa se rozhodně pokusí ho hlídat lépe než sparťané. Určitě na to využije i Tomáše Plekance, jehož primárním úkolem v kariéře nebylo góly střílet, ale hlavně bránit největší hvězdy soupeřů. Stal se v tomhle ohledu jednou z největších hvězd NHL i českého národního týmu, a přestože je Jágr jeho přítelem, nyní to bude protivník jako každý jiný – v tom nedělá Tom rozdíly.

Lákadlem bude určitě i vůbec první historický start Američana Petera Muelera. Někdejší hvězda Phoenixu je ofenzivně jednou z největších hvězd celé extraligy a nic na tom nemění ani dlouhé zranění, které ho pustilo do sezony teprve nedávno. Problém díky svému původu nebude mít ani s užším kluzištěm kladenského stadionu, to spíš s domácí obranou, kde hlavní úkol hlídat ho bezesporu dostanou oba kanadští zadáci Rytířů Brady Austin (nejproduktivnější bek extraligy 10+15) a Brendon Nash. Ten je pro změnu pátý v Radegast indexu.

Rytíři opět postaví do sestavy veterána Petra Vampolu hostujícího ze Slavie, který se rychle stal prvním centrem mužstva a v sestavě s ním Kladenští vyhráli čtyři z pěti zápasů. Zkušený borec nasbíral bilanci 2+1.

V posledním utkání na Spartě Vampola už podruhé za Kladno skóroval a výborně si vyhověl s Jaromírem Jágrem. Společně nastupovali na zlatém MS 2010 v Rusku, zatímco v minulé sezoně nikoliv, tam trenéři sázeli na spojení Jágra s Plekancem.

Ti nyní stojí proti sobě a Vampola toho využil.

Bude to stačit i proti silnému Brnu?