První třetinu vyhrály po právu Vary, protože ve všeobecné bídě přece jen nabídly víc hokejového umu. Gól dal jejich nejproduktivnější hráč Dávid Gríger trochu šťastně. Dokonce ho zkoumali rozhodčí, zda puk přešel čáru, ale platil. Rytíři mizerný výkon z první části korunovali totálně zpackanou přesilovkou pět na tři. "Soupeř tam měl víc šancí než my a celkově se nám třetina vůbec nepovedla. Začali jsme přesně tak, jak jsme končili v Budějovicích - tedy hodně mdle," zlobil se asistent trenéra Rytířů Pavel Skrbek.

Promluva v kabině byla i podle něj hlasitější, protože po přestávce sice herně výkon moc nahoru nešel, ale bojovnost ano. Brízgala podržel tým proti nájezdu Beránka a jeho spoluhráči si vytvořili tlak, který korunoval přesnou ranou Tadeáš Hejda. Jake Dotchin mu sebral puk na památku jeho první extraligové trefy, ale tu nakonec rozhodčí připsali tečujícímu Jakubu Strnadovi – 1:1.

Vary ještě mohly zápas překlopit na svou stranu po nájezdu Černocha, ale ten vyhořel na Brízgalovi a v poslední třetině bylo mnohem nebezpečnější Kladno.Třináct minut před konce ho poslal do vedení krásnou akcí Kusý jemuž se proti Energii povedlo dát už druhý pěkný gól v sezoně.

Následně však zklamali v tutovkách Sideroff a Bláha, navíc Klepiš už skoro tradičně neproměnil trestné střílení po faulu na právě na něj. Když Rytíři totálně pokazili i přesilovku pět na tři, ze které udělali naopak vlastní nevýhodu dvou hráčů. Karlovy Vary nabídkou nepohrdly a Černoch z úhlu srovnal. "Za stavu 2:1 jsme měli ukončit zápas, ale z vlastní přesilovky pět na tři uděláme úplně stejnou nevýhodu, to jsem snad nezažil," kroutil hlavou Pavel Skbek.
V prodloužení a nájezdech už byli hosté lepší o parník. V nastaveném čase ještě svoje šance zahodili, ale O. Procházka a Rachůnek proměnili oba první nájezdy, a protože Rytíři jsou v téhle disciplíně hodně marní, bod navíc cestuje k vřídlům.

„Nájezdy nám nevyšly, ale nevím, zda by pomohlo, kdybychom je trénovali. Je to věc herní pohody,“ mínil Pavel Skrbek.

Asistent hostů Václav Eismann vnímal utkání jako střet týmů, které nejsou v optimální pohodě. „My drželi herní plán v první třetině, pak byla naopak aktivita na straně domácích. Následně do utkání vstoupil velký počet vyloučení. Remíza po šedesáti minutách asi odpovídala a my jsme rádi, že díky penaltám a brankáři Frodlovi bereme bonusový bod,“ neskrýval spokojenost karlovarský asistent.

Rytíři Kladno – Energie Karlovy Vary 2:3 po nájezdech (0:1, 1:0, 1:1 – 0:0)

Branky a nahrávky: 9. Strnad (Hejda), 47. Kusý (Ticháček) – 6. Gríger (Rachůnek, Kangasniemi), 56. Černoch (Zetterberg, Dlapa), roz. nájezd O. Procházka. Rozhodčí: Jaroš, Šindel – Svoboda, Hnát. Vyloučení: 6:7. Využití: 0:1. Diváků: 2054.

Kladno: Brízgala – Dotchin, Hejda, Ticháček, Martenet, Veber, Slováček – Tralmaks, Klepiš, Kusý – Sideroff, Pytlík, Jarůšek – Smoleňák, Melka, M. Procházka – Strnad, Babka, Bláha.

Karlovy Vary: Frodl – Plutnar, Huttula, Havlín, Stříteský, Pulpán, Dlapa, Rulík – Rachůnek, Gríger, Kangasniemi – O. Procházka, Jiskra, O. Beránek – Hladonik, Černoch, Zetterberg – Redlich, Koffer, Kružík.