Frolík je třetím velezkušeným útočníkem, který za poslední týden podepsal smlouvu s Rytíři. Nejprve to byl Jakub Klepiš, v pondělí Tomáš Plekanec a o den později nejmladší z tohoto tria, Michael Frolík. Zatímco loni se majitel klubu Jaromír Jágr zdráhal někdejšího vítěze Stanley Cupu podepsat a přenechal ho Liberci, letos - když Bílí tygři ztratili zájem, už po něm sáhl.

„Jsme strašně rádi, že se Frolda vrací na Kladno, kde hokejově vyrostl. Získáváme v něm jednoho z lídrů, který nám potáhne mužstvo na ledě i v kabině,“ komentuje posilu sportovní manažer Rytířů Jiří Burger.

| Video: Youtube

Zatímco v útoku šikovný útočník a výtečný bruslař není tolik produktivní (loni 10+14), Rytířům určitě pomůže v oslabení, kde byli loni jasně nejhorší z celé extraligy. Společně s Plekancem, Klepišem, ale i Strnadem mají nyní Rytíři solidní munici na to, aby se ve hře ve čtyřech hodně zlepšili.

Pokud bude hrát Frolík ve formaci s Plekancem - a zřejmě bude - může jít nahoru i bodově. A ve hře bez puku patří pořád k české hokejové elitě.

Michael Frolík v Kladně hokejově vyrostl. Už od malička bylo vidět, že jde o výrazný talent a v šestnácti letech ho trenéři vytáhli do A týmu a rovnou zařadili do formace k hvězdné dvojce Pavel Patera - Martin Procházka.

Za dvě sezony odehrál mladíček 75 zápasů, dal 5 branek a pak odešel za oceán, kde ho draftovala Florida. Prosadil se tam, ale nejlepší roky odehrál poté ve skvělém celku Chicaga Black Hawks, kde po boku hvězd typu Kanea, Toewse, Rozsívala či Keitha vybojoval v roce 2013 Stanley Cup. Ve finále tehdy byl u rozhodujícího gólu a rozesmutnil Jaromíra Jágra, jenž bojoval proti němu za Boston.

Frolík poté přivezl slavný pohár do Kladna (show v Zámecké zahradě sledovaly stovky fanoušků) i rodných Kamenných Žehrovic. V NHL ho poté čekaly ještě skvělé roky ve Winnipegu a pak v Calgary, kde hrál ve formaci s aktuálně jedním z nejužitečnějších hráčů planety Keithem Tkachukem, ale také se tam opět sešel s Jaromírem Jágrem.

| Video: Youtube

Objevil se ještě v Buffalu a Montrealu, ale i kvůli covidu a krizi s ním spojenou za mořem skončil. Dlouho poté nehrál, i proto se mu nepovedlo angažmá ve švýcarském Lausanne, a tak se vrátil do Čech. Samozřejmě s modelkou a někdejší Miss ČR Dianou Kobzanovou, s níž roky žije a vychovají dcery Elle a Lily.

A jak by aktuálně mohla vyhlížet sestava Kladna? Zkusme si tipnout…

Brízgala (Bow)

Dotchin, Ticháček – Frolík, Plekanec, Sideroff

Slováček, Klikorka – Filip, Klepiš, Kusý

Martenet, Veber – Melka, Pytlík, Procházka

Babka - Strnad, Beran, Bláha

+ Joker Jaromír Jágr