Poměrně dlouho to vypadalo před nabitým jihlavským stadionem docela nadějně. Hořava v úvodu trefil tyčku, neujaly se ani další šance na obou stranách, ale po sedmi vteřinách druhého dějství uhodil do jihlavského zimáku blesk z čistého nebe. Navrátilec do sestavy Rudovský jen nahodil puk od modré na brankáře Sáblíka a ten ho lacino propustil za svoje záda.

Kladno však tenhle dárek nevyužilo. Mělo poté sice další tutovou šanci, ale Sáblík při ní svou chybu napravil a postupně se Dukla ze šoku probrala. Na konci třetiny udělala rozhodující obrat. Dvakrát si aktivitou vynutila přesilovku, byť hlavně druhý trest pro Kaniu za vyhozený puk byl zbytečný. A dvakrát Michalem Důrasem trestala. Paradoxně obě oslabení Kladeňáci zvládali v pohodě, ale Důrase na hranici brankoviště v rozhodujících chvílích pohlídat nedovedli.

V posledním dějství sice několikrát Kladno vyrovnat mohlo, hlavně v přesilovce pět minut před koncem, ale neuspělo. Dlouho spalovala šance také Dukla útočící do rozevřených vrat rytířské obrany, ale ta nakonec uspěla, když v 56. minutě Čachotský nabil Melenovskému a ten prokázal svou zkušenost.

Vzápětí si trenér Kladna Jiří Čelanský vybral oddechový čas, vsadil na power-play a Růžičkovo doklepnutí Rudovského nahození skončilo v bráně – 3:2, chybělo 118 vteřin. Kaberle si ještě vytvořil šanci, dorážející Hlaváč se dokonce hádal, že puk skončil za čárou, ale byla to jenom labutí píseň většiny Rytířů. "To je těžké, když není videozáznam. Ale se sklopenými hlavami nemusíme odjíždět, byl to sedmý zápas. Měli jsme to dotáhnout už doma, když jsme vedli," utrousil kladenský obránce Tomáš Kaberle. 

Více srdíčka se ale zdálo ve hře Jihlavských, kteří od poloviny zápasu vyhrávali většinu soubojů, lépe bruslili a snad se dostávali do šancí. "Bylo to kdo s koho, ale trochu víc srdce jsme do hry dali asi my. Oni mají spoustu dobrých a zkušených hráčů, my chtěli víc postup," udeřil asi hřebíček na hlavičku pro změnu nejzkušenější domácí útočník Marek Melenovský. 

Někteří Rytíři ještě dohrají sezonu v extralize, kam mají vyřízeny střídavé starty.

Dukla Jihlava – Rytíři Kladno 3:2 (0:0, 2:1, 1:1). Branky a nahrávky: 38. Důras (Staněk, Melenovský), 40. Důras (Staněk), 56. Melenovský – 21. Rudovský (Dragoun, Kaberle), 59. Růžička (Rudovský, Kaberle). Rozhodčí: Přikryl, Trombík – Hejl, Podrazil.

Jihlava: Sáblík – Mocek, Dobrovolný, Staněk, Kaláb, Štebih, Schejbal, Šidlík – Čachotský, A. Zeman, Diviš, Seman, Melenovský, Jergl, Důras, Prokš, Harkabus, Malec, Kuřítko.

Kladno: Lukáš – Gutwald, Kaberle, Růžička, Klouček, J. Zeman, Kania – Horna, Dragoun, Rudovský - Eberle, Hořava, Tenkrát - Kindl, Stach, Hlaváč - Redlich, Lukáč, Strnad.