V rozmezí 19. až 29. minuty nastříleli chvílemi nebohému soupeři šest gólů, jeden pěknější než druhý. Další skvělou zprávou je, že v úterý večer by měl na ruzyňské letiště dorazit toužebně očekávaný obránce Tomáš Kaberle.

Rytíři si užili příjemný večer, naopak hosté hlavně ve druhé třetině nebyli schopni udržet tempo zápasu a inkasovali jednu branku za druhou. Vše ale začalo vedením Mostu, který v úvodu utkání přežil řadu šancí Kladna a sám pak udeřil v početní převaze Petruškou. Byla to pěkná akce, ale od Mostu nadlouho poslední.

Ještě ve zbylých třech minutách totiž Rytíři skóre otočili. Dragoun distribuoval nejprve parádní příhru Hořavovi a pak se trefil i Hlaváč.

Zlou múrou byl ale pro hosty, kteří měli soupisce drtivou většinu bývalých hráčů Litvínova, až úvod druhého dějství. Hlavně v oslabení nestíhali pokrýt parádní souhry Rytířů a postupně jejich obrana a nešťastného gólmana Habala překonali střelec poslední kol Jan Rudovský, oslavenec Tomáš Horna (v pátek 34 let), bombou David Růžička a po parádní přihrávce Hořavy i Michal Dragoun (v sobotu 1+3).

Kladno nakonec atakovalo i vyvolávanou desítku, když se v posledním dějství prosadili opět v přesilovkách (celkem jich domácí proměnili šest!) ještě Hlaváč, Pitule a netradičně i defenzivní bek Kužel, jehož rána vyražená Habalem do sítě sotva doskákala. Ale nakonec na desítku Rytíři nedosáhli, přestože měli v závěru výhodu dvou mužů v poli.

Nikdo se ale nezlobil, zimák tleskal nadšením. Kladno má zase hokejovou sílu.

"Osmnáct minut jsme hráli co jsme chtěli, ale pak jsme začali nesmyslně faulovat, nechali domácím hrozně dlouhý úsek přesilovek a tam se zápasu stala jasná záležitost," mračil se kouč Mostu Václav Baďouček. "Šest gólů v oslabení je hrozné, ale pro některé naše mladé hráče, kteří si myslí, že už by mohli nakukovat do extraligy, to bude snad nějaké poučení," dodal. 

Kladenský Jiří Čelanský řekl, že jeho tým hrál slušbě od začátku, ale paradoxně ho prý uklidnil až inkasovaný gól na 0:1. "Dali jsme dva rychlé góly do první přestávky a to bylo hodně důležité. Pak jsme odehráli velmi dobrou desetiminutovku v prostřední třetině a tím rozhodli," doplnil kouč Rytířů. 

Rytíři Kladno - HC Most 9:2 (2:1, 4:0, 3:2). Branky a nahrávky: 18. Hořava (Dragoun, Pitule), 20. Hlaváč (Jaroměřský, Strnad), 24. Rudovský (Dragoun, Klouček), 27. Horna (Stach, Hlaváč), 28. Růžička (Jaroměřský, Horna), 29. Dragoun (Hořava, Pitule), 46. Hlaváč (Stach, Horna), 47. Pitule (Dragoun, Hořava), 49. Kužel – 17. Petruška (Havlíček, Kasal), 44. Procházka (Válek), 54. Kokeš (Válek, Kubinčák)

Rytíři Kladno: Lukáš – Kolářík, Klouček, Lukáč, Růžička, Jaroměřský, Kužel – Eberle, Dragoun, Hořava – Horna, Stach, Švaňhal – Rudovský, Pitule, Hlaváč – Strnad, Dalecký, Redlich.

HC Most: Habal – Procházka, Kousalík, Charousek, Hora, Havelka, Kasal, Kokeš – Válek, Smolka, Kubinčák – Slavíček, Alinč, Tauš – Petruška, Havlíček, Bojer – Čmolík, Hanzl, Mical.