Ještě dnes budeme mít velkou příležitost spatřit parádní útočná představení hvězd, jakých ve světových arénách moc nebruslí. Bitva navíc přinese hned několik strhujících okolností. Do klání znovu zasáhne svými geniálními a nenapodobitelnými průniky a nahrávkami mág Židlický! Nespusťte z tohoto velikána oči ani na vteřinu kteréhokoli střídání, jedině tak Vám neunikne některá z jeho kulišáren, kterou nás může kdykoli okouzlit. Jeho chladnokrevné stahovačky, neohrožené průniky do přesil několika protihráčů a nebojácné výpady za branku soupeře nás znovu budou uvádět v úžas.

A pokračujme dále. Nejlepší evropský útočník historie Jágr si sice rozumí s nebývale komplexním centrem Plekancem, jako si rozuměl snad jen s centry: Francis nebo Giroux, ale dnes nastoupí vedle legendárního centra Patery. Ten tak nahradí stále ještě zraněného Tlustého.

Plekanec se tedy zřejmě přesouvá na levé křídlo, což pro takto univerzálního útočníka jistě nebude velký problém. S vytříbeným nahrávačem Paterou sice Jágr některé zápasy odehrál, ale moc jich v jejich dlouhé a nabité kariéře nebylo. Naposledy nás okouzlovali svou souhrou při výluce NHL v roce 2004.

Dnešní utkání tak zcela jistě bude raritou i v tom, že Jágra budou zásobovat znamenitými pasy hned dva geniální centři, kteří dokonce patří mezi cca 8 nejlepších českých centrů posledních 20 let! Do této vybrané společnosti těch opravdu nejlepších centrů moderní historie bychom přidali zřejmě jen tato velká jména: Holík, Nedvěd, Lang, Reichel, Pivoňka a Krejčí!

Velký pozor si Kladno jistě bude muset dát na velmi silnou útočnou řadu vedenou dvojicí Kumstát a Pech! Vždyť v minulém kole zcela zdevastovala České Budějovice 8:0 jako ničivé tornádo, a to přesto, že Budějovice taktéž disponují hvězdou řadou z NHL (Ference, Prospal, Michálek a Hanzal)!

Kumstát a Pech se navíc oba drží kolem 10. místa v bodování Extraligy a mají tak obdobný průměr bodu na zápas jako hvězdy P. Nedvěd, Hemský či Krejčí!

                        Tomáš Hora