Domácí Costa trefil hned po minutě vingl Brízgalovy brány, ale laciný gól Severočechům na vedení moc dlouho nestačil. Na vyrovnání se podílela i jedna nová tvář v kladenském dresu, dvacetiletý Petr Ton mladší. Syn legendárního hráče se připravuje s kališníky, ale je kmenovým borcem Rytířů a ti s ním počítají na střídavé starty, pokud by bylo potřeba. A tak si navlékl rytířský dres.

Ton připravil před první pauzou vyrovnání Matěji Beranovi, který byl při chuti celé utkání a bylo vidět, že právě na litoměřickém ledě odehrál před časem velmi povedené dvě sezony. Bohužel Beran se přimotal také ke smolnému momentu, když srazil nechtěně spoluhráče Babku a ten musel na ledování krční páteře.

„S první třetinou jsme ale byli nespokojeni, nabídli jsme chybami soupeři několik přečíslení,“ zlobil se trenér Kladna Otakar Vejvoda.

Zmíněný Matěj Beran opět vidět ve druhé části po skvostném pasu Pytlíka v přesilovce, kdy zvyšoval na 1:3, už předtím se prosadil totiž zblízka Bláha.

Nicméně že by Kladno bylo lepší než prvoligový protivník, to ne, spíš mělo přesnější koncovku. Zápas se také v prostřední části dost vyhrotil. Zejména Kladenští předváděli tvrdou hru, ale zákroky byly většinou čisté, byť domácí hráči a hlavně publikum měli často jiný názor.

Ostrý hoch Martenet šel málem do bitky, když se mu nelíbilo vyloučení Klepiše, ale nakonec z toho byla jen strkaná. Další z hitů odnesl domácí Costa a na led okamžitě vpluli záchranáři. Po chvíli už Australan opustil stadion v doprovodu lékaře.

Ke konci třetiny se povedlo Jíchovi snížit a Litoměřice mohly po změn stran několikrát i vyrovnat, ale nepovedlo se jim to a další ex-litoměřičák Procházka prudkou střelou definitivně potvrdil výhru Rytířů.

„Od druhé třetiny jsme si vytvářeli lepším pohybem dost šancí, dali jsme góly, ale ve třetí už zase šancí ubylo. Navíc pár věcí v obranné třetině musíme zlepšit, i když něco, co trénujeme, tam už vidět bylo,“ dodal Otakar Vejvoda.

Litoměřický asistent kouče František Ptáček byl celkem spokojen s úrovní zápasu, méně s výsledkem. „Rozhodla tři naše vypnutí z herního systému u prvních tří gólů, jinak tam ale byla snaha a obrovské úsilí a zejména ve třetí třetině jsme byli lepší. Bohužel jsme z šancí nevstřelili branku a navíc jsme inkasovali klasický ´podleďák´. Klukům nemohu upřít hokejovost, pěkné akce, chyběly tomu jen góly,“ litoval někdejší obránce Sparty, ale také Kladna.

Stadion Litoměřice – Rytíři Kladno 2:4 (1:1, 1:2, 0:1). Branky a nahrávky: 2. Costa (Hrabík), 38. Jícha (Böhm) – 19. Beran (Ton, Babka), 26. Bláha (Procházka), 30. Beran (Pytlík), 56. Procházka. Rozhodčí: Jechoutek, Kostourek – Štěpánek, Teršíp.

Litoměřice: Cichoň – Aubrecht, Tomek, Černohorský, Husák, Kroupa, Pavlák, Tůma, Böhm – Svoboda, Jícha, Sihvonen, Kordule, Kuťák, Guman, Hrabík, Costa, Vopat, Cikhart, Vitouch, Krupička

Kladno: Brízgala – Klikorka, Trojna, Veber, Hejda, Sideroff, Martenet, Ticháček – Kusý, Pytlík, Bláha, Strnad, Babka, Beran, Klepiš, Ton, Procházka, Melka, Filip