Každopádně se ve středu po reprezentační přestávce roztočí kola nejvyšší české soutěže naplno a Kladno odehraje hned polovinu zbylých utkání základní části v nadcházejících šesti dnech.

Ve středu v Třinci, v pátek doma se Zlínem a v pondělí na Slavii. Lovu (bodů) zdar!

„Když jsme v Třinci hráli s ještě plnou sestavou, nechytili jsme začátek. Pak už jsme sice byli lepší a domácí uhájili náskok (4:3, poz. red.) se štěstím, ale právě proto si takový nástup jako tehdy nesmíme dovolit. prostě nesmíme dostat gól, pak by to bylo těžké," uvědomuje si asistent kouče Rytířů Petr Tatíček.

Mrzí ho ale komplikace v kádru, jíž je zranění obránce Marka Černoška. V tréninku si natáhl a možná i natrhl sval v lokti a minimálně týden bude mimo. Nahradí ho Kameš.

Co se týče marodů, tady žádná změna nenastala. V pořádku není s třísly dlouhodobě laborující Dragoun a úplně fit není ani Melka, který si zranil ve střetu s Chomutovem. „Dragoun už byl dokonce i u doktora Koláře, což je největší machr v republice. Léčbu určitým způsobem změnili, snad to pomůže," dodal Tatíček.

Středeční duel se hraje od 17 hodin. V těch předešlých sice Kladno poprvé doma vyhrálo 3:1, ale pak sbíralo prohry – venku 3:4 a doma 1:4. V Třinci se mu však povedlo vyhrát v úvodu minulého ročníku 4:1, pak tam podlehlo 2:3 na nájezdy. Rozhodl je Miloš Hořava, ten už je však zpátky doma i s bratrem Petrem, která tak dobře jako teď v Kladně nikdy nehrál.