Už je to trochu omílání historie, protože děje zápasů Kladna se opakují. Rytíři dobře začnou a v tomhle případě je poslaly do vedení branky Smoleňáka (4. gól ve 4 zápasech!) a pak Bláhy, jenž trestal spolu s Pytlíkem hrubku Jihočechů.

Ti přijeli i s ex-kladenským Adamem Kubíkem, který si ale žádné speciální negativní projevy publika nevyslechl. Jeho týmu patřila druhá půlka duelu, tu hráči v modrých dresech tradičně nezvládli.

Hosty posadili na koně sami chybou při vlastní přesilovce, kde si rozebrali hráče hodně špatně a Ordoš nabídkou nepohrdl. V poslední třetině Kanaďan Harris pálil v přesilovce tak dokonale, že ani opět fantasticky chytající Brízgala neměl nárok zasáhnout. Vrcholil tak tlak hostů.

Hokejová extraliga: Kladno (v modrém) hostilo České Budějovice. Deven Sideroff zápas rozhodl.
Každou třetinou se cítím líp, Kladno je skvělé, culil se hrdina Sideroff

Motor byl v závěru blíž rozhodnutí, dokonce hrál na konci k nelibosti publika přesilovku po zákroku Procházky na dalšího ex-kladeňáka Douderu.

V prodloužení naopak ukazovalo Kladno, že letos je ve hře tři na tři lepší než v uplynulé sezoně a po faulu na Sideroffa se právě tenhle Kanaďan od krásného jezera Kamloops v Britské Kolumbii rozjel k trestnému střílení. Navázal na svoje úvodní dvě trefy z minulého kola, perfektním blafákem po ruce si vychutnal Hrachovinu a přihrál Rytířům první domácí triumf. Jeho radostné objetí zejména s kamarádem Jakem Dotchinem sledovala slušná návštěva více než tří tisícovek diváků.

Zdroj: Jan Šejhl

Hostující asistent trenéra Jiřího Hanzlíka chtěl zápas hodnotit jako celek: „Domácí byli bojovní, obětaví, a byli za to odměněni. My byli zranitelní v obranném pásmu a výsledek jsme dlouho honili. Pak jsme si sice vypracovali i další šance, ale čekal bych, že se zkušenost našich hráčů projeví víc,“ trochu se zlobil na svůj tým.

Domácí Pavel Skrbek poděkoval kolegovi za shovívavost a přiznal, že Rytíři neodehráli zrovna povedený zápas. „Soupeř byl agresivnější, rychlejší. Za stavu 2:0, když máme zápas ukončit v přesilovce, postavíme se k ní jako na autobusové zastávce, úplně bez zájmu. Pak už jsme se v tom mleli,“ přiznal nakvašený Skrbek, jenž našel jen dvě pozitiva: výkon Adama Brízgaly a dva body do tabulky.

Rytíři Kladno – Banes Motor Č. Budějovice 3:2 pp (1:0, 1:1, 0:1 – 1:0). Branky a nahrávky: 18. Smoleňák (Veber, Melka), 29. Bláha (Pytlík, Strnad), 64. Sideroff (TS) – 32. Ordoš (Kondelík, Štencel), 50. Harris (Pýcha, Kondelík). Rozhodčí: Sýkora, Šindel - Svoboda, Hynek. Vyloučení: 4:3. Využití: 0:1. Oslabení: 0:1. Diváci: 3274.

Kladno: Brízgala  -  Dotchin, Hejda, Martenet, Ticháček, Veber, Slováček – Jarůšek, Klepiš, Tralmaks – Sideroff, Frolík, Kusý – Strnad, Pytlík, Bláha – Smoleňák, Melka, M. Procházka. 

České Budějovice: Hrachovina – Gulaši, Doudera, Pýcha, Hovorka, Štencel, Vráblík, Štich – Ordoš, Harris, Kubík – M. Beránek, Kondelík, Gulaš – D. Simon, Hanzl, F. Přikryl – Chlubna, Vopelka, Valský.