Mladší dorostenci ukázali pod vedením Janů Kregla a Neliby obrovské odhodlání a sílu. Po první třetině totiž prohrávali 0:2 a jejich akcie klesly na úroveň krize z roku 2008. Jenže po přestávce zavelel k obratu dvěma trefami Filip, jednu přidal kapitán Bláha a v závěru pečetil na 4:2 Zika.

A jaká sestava se o úspěch mládežnického hokeje v Kladně postarala? V bráně to byla dvojka Jiroušek – Roll, v obraně Smažík, Zich, Slabý, Kvapil, Šmolík, Flachs a Rudovský, v útoku pak Hasil, Srbek, Karásek, Petrus, Kulma, Obadal, Filip, Bernat, Zíka, Kleveta, Nagy, O. Bláha, Tržil.

Trenéři jsou rozdílní, Jan Kregl patří mezi nastupující talentovanou generaci, na střídačce je hodně živelný, zatím Jan Neliba, legendární obránce i trenér, je teď už klidnější. 

Také 6. třídy, které vyhrály svou skupinu české ligy před Spartou, se mohou opřít o bezva trenéry. Vše si vzaly na starosti další legendy, Radek Gardoň a Zdeněk Nedvěd ml. Tým prohrál v sezoně jediný zápas a hokejem žije stejně jako trenéři. „Moji hráči vědí, že jsem nebyl špatný hokejista. Chci jim předat vše, co jsem během své kariéry načerpal. Mám pocit, že ke mně vzhlížejí a mají respekt. Já je zase beru tak, jako kdyby to všichni byli moji synové. Je to moje rodina," řekl webu Rytířů Kladno Radek Gardoň. 

Pěkně to pověděl. 

Také šestka si zahraje finálový turnaj o přeborníka ČR, hrát se bude na konci března v Karlových Varech. 

Klukům - dorostencům i šesťákům - přejeme do finálového turnaje hodně štěstí!

Šesťáci Rytířů ovládli ligu šestých tříd.

Šesťáci Rytířů ovládli ligu šestých tříd. Foto: Rytíři Kladno