Trenér Zdeněk Vojta vysvětlil jeho stažení ze hry špatnou statistikou. „Doudera je hráčem, který obdržel spolu s dalšími dvěma nejvíc branek v našem mužstvu – sedmnáct. S Plzní byl u inkasované branky opět, byť to nebyla vysloveně jeho chyba. Na defenzivní činnost se někdy zapomíná a on má skutečně suverénně nejhorší čísla," zdůvodnil Vojta svoje rozhodnutí.

Milan Doudera byl po utkání hodně naštvaný, ale spíš než na trenéra na vedení klubu. Podle něj není žádnou pravdou, co uvedl generální manažer Václav Bartoš v Kladenském deníku, že klub nabídl Douderovi už dvakrát novou smlouvu. „Trenéři, nebo spíš vedení se rozhodlo mě na chvíli uklidit. Nebudu to komentovat, nechám to na nich. Spekulace o mém trejdu v tom asi hrají nějakou roli, ale není žádná pravda, co se psalo, že jsem dostal od Kladna nějakou novou nabídku, nebo že chci odejít," říkal Doudera rozrušeným hlasem.

Komentoval také údajný odchod do pražského Lva, o němž se mezi fanoušky mluví nejčastěji. „To si nemyslím. Já jsem vždycky říkal, že chci hrát v Kladně. Myslím, že mu odvádím dobré výkony a netuším, proč se ke mně takhle zachovali a takhle mě pošpinili. Opakuji, že jsem od nich žádnou nabídku nikdy nedostal a nikdy jsem nikomu neřekl, že chci z klubu odejít," dodal Doudera, jenž nyní plánuje jednání s vedením klubu. „Zachovali se ke mně, jak se zachovali. Zkusíme jednat a uvidíme," dodal nejtalentovanější obránce, jaký v poslední době v Kladně vyrostl.

„Některé hráče jsme nabídli ostatním klubům, ale nikdo je nechce. Na to jsem tady bohužel zvyklý.

Milan Doudera reagoval v rozhovoru i na tento článek z pátečního tištěného Kladenského deníku. Obsah rozhovoru s Václavem Bartošem, manažerem Rytířů, si můžete celý přečíst ZDE