„Vůbec jsem to nečekal. Když jsem se o pozvání těsně po tréninku od přítelkyně dozvěděl, tak se mi na okamžik zatajil dech," líčil šťastný Doudera v rozhovoru pro klubový server Rytířů. 

Po nevydařených Českých hokejových hrách se kouč Hadamczik rozhodl částečně obměnit tým. Ve třiadvacetičlenné nominaci na Karjalu je deset nových jmen. Po více než třech letech se do reprezentace vrací Kaberle, který v létě nezískal angažmá v zámořské NHL a momentálně hraje za mateřské Kladno.

"Bereme tento turnaj trochu jinak než ten, který byl první v sezoně a na němž hráči ještě nemuseli být až tak rozehraní. V tomto turnaji už by hráči měli být v optimální formě," řekl na dnešní tiskové konferenci Hadamczik, jenž opřel nominaci především o hráče z KHL. Do týmu jich zařadil celkem 15.

V brankářské dvojici nahradil Alexandra Saláka Jakub Štěpánek, v obraně dostane šanci vedle Kaberleho a nováčka Doudery například další kladenský odchovanec Martin Ševc zářící ve Lvu Praha. V útoku může předvést své umění momentálně nejlepší střelec finské nejvyšší soutěže Radek Smoleňák, nebo další nováček původně z kladenské líhně Jiří Sekáč.

V nominaci nechybějí Jan Kovář, Roman Červenka nebo Jakub Petružálek. Pozvánku však tentokrát nedostal tradiční kapitán na posledních akcích i letošním mistrovství světa Jiří Novotný.

Český tým vstoupí do turnaje Karjala ve čtvrtek 7. listopadu v Gävle zápasem proti Švédsku, pak se přesune do Helsinek, kde o víkendu nastoupí proti Finsku a Rusku.

Nominace:

Brankáři: Jakub Kovář (Jekatěrinburg/KHL), Jakub Štěpánek (Čerepovec/KHL),

obránci: Tomáš Kaberle, Milan Doudera (oba Kladno), Martin Ševc, Jakub Nakládal (oba Lev Praha/KHL), Lukáš Krajíček (Dinamo Minsk/KHL), Petr Čáslava (Čerepovec/KHL), Zdeněk Kutlák (Slovan Bratislava/KHL),

útočníci: Jan Buchtele, Tomáš Rolinek, Ivan Rachůnek (všichni Sparta Praha), Jiří Sekáč, Petr Vrána (oba Lev Praha/KHL), Václav Nedorost, Lukáš Kašpar (oba Doněck/KHL), Ondřej Roman (Vítkovice), Roman Červenka (Petrohrad/KHL), Zbyněk Irgl (Dinamo Minsk/KHL), Jan Kovář (Magnitogorsk/KHL), Jakub Petružálek (Chabarovsk/KHL), Petr Hubáček (Jyväskylä/Fin.), Radek Smoleňák (Lahti/Fin.).