Ve třetí třetině jste ztratili kontrolu nad zápasem a soupeř snížil na 4:2. Co se stalo? 

Řekli jsme si, že nemůžeme polevit, že si musíme dát pozor na jejich brejky, protože hned ze začátku nám jeli sami na bránu. Naštěstí to Bartéz vychytal, polevili jsme. Naštěstí jsme dali pak rychlé góly. To je zlomilo a bylo to hotové.

Potěšilo vás jako kladenského odchovance, že jste si proti "svým" mohl zase zahrát?

Jo, jsem za to nesmírně rád, hrozně jsem jim postup přál. Povedlo se jim to asi až napopáté, ale těším se, že si zase zahraju doma na Kladně. Přeju klukům, ať se udrží, ale budou to mít hrozně těžké.

Vy jste u toho sestupu byl, i když zraněný. Je to jiné Kladno než tehdy?

Plno kluků, se kterými jsem hrál, jsou už rozházení po celé republice, hodně se to omladilo. Spoléhají hlavně na bojovnost, soudržnost. S tím jdou do sezony.

První přesilovky Kladna vypadaly hodně slušně, co jste na to říkal?

Ano, měli tam zpočátku obrovské šance, Bartéz (Patrik Bartošák) nás podržel. U nich tam byla nemohoucnost v zakončení, ale kdyby nebyla, mohl být výsledek po té první třetině klidně jiný. Pak jsme si k tomu něco řekli a už to bylo dobré. 

Jak je důležité míti v týmu Tomáše Marcinka?

Zatím je to náš klíčový hráč. Padá mu to tam, tak jen doufám, že mu to vydrží co nejdéle.

V úvodu máte těžký program. Problém se silami ale asi nebude, co myslíte?

V šesti dnech máme čtyři zápasy, ale je to lepší, než furt jen trénovat. Sil máme dost. Dobře se na to připravíme, protože víme, že začátek sezony je strašně důležitý a nechceme, aby nám utekl.

Kladno padlo v Bolzanu 3:7, tady bojuje Jakub Strnad
Strnad mluvil o vlastních chybách, Barinka souhlasil
Třinec vyprovodil Kladno v úvodním kole extraligy jednoznačně, brankář Lukáš Cikánek nestíhal šance domácích zastavovat.
Snaha na mistra stačit nemohla, Rytíři se trestali sami