„Vzhledem k anamnéze opakovaných úrazů (Douderova) ramene, které si vyžádaly již v minulosti operační řešení, jsme po zvážení všech možností zvolili operační revizi a stabilizaci ramenního kloubu. S ohledem na povahu poranění si stav vyžádá i po operaci několikatýdenní fixaci ortézou a poté náročnou rehabilitační péči. Do této sezony se už Milan bohužel aktivně nezapojí," vyřkl hořkou diagnózu po web Rytířů klubový lékař Petr Fulín.

Doudera není první oporou, o níž Kladno před těžkou baráží, v níž bude hájit extraligovou příslušnost, přišlo. Už dříve vypadl ze sestavy Sacha Treille, nejhlepší střelec týmu. Na marodce jsou navíc i další opory, elitní centři Pavel Patera, Michal Dragoun a nově i gólman Jan Chábera. Na začátku sezony navíc nadlouho vypadl ze sestavy Miloš Hořava.

Doudera dostal první pořádnou šanci v áčku až loni vedle hvězd z NHl, ale brzy bylo jasné, že může hrát extraligu okamžitě a ne pouze jako záskok. Dovolí si s pukem věci, jaké dokáží snad jen borci, kteří prošli NHL (Kaberle, Židlický), perfektně bruslí a má na svůj nízký věk ohromný přehled. Ne náhodou hned na podzim 2013 debutoval úspěšně v národním týmu.

„Pro mužstvo je to velká ztráta, se kterou se ovšem musíme vyrovnat. Hledalo se řešení, ale jiné než operace a předčasný Milanův konec sezony bohužel nebylo možné," lituje sportovní manažer Martin Vejvoda.