Jágr byl už čtvrtým kladenským hráčem, který v této sezoně pokořil Pardubice hattrickem. Dvakrát to byl Plekanec (ve středu 0+3), jednou Patera.

Před utkáním jeho hlavní hvězda slavnostně předala šéfům Českomoravské komoditní burzy Kladno svůj zlatý dres z duelu proti Liberci vydražený za skvělých 150 tisíc korun. Z peněz se těší nadace Dr. Klaun, i proto si hokejová megastar nasadila červený klaunský nos. A cirkus odstartovala sama dvěma velkými šancemi v úvodní půlminutě. Na gól si ale Jágr počkal až do druhého střídání, když v přesilovce doklepl akci Patery.

Za stavu 1:2 pak ve třetím divokém dějství vyrovnával tečí rány Majeského a hattrick dovršil v pro jeho tým kritické situaci, kdy po trefě Barteka opět prohrával – 3:4. To ho nechali hosté zcela samotného před Růžičkou po chybě Kindla. Podílel se pak e i na páté a rozhodující trefě, kterou zaznamenalo jeho nové křídlo – mladíček Jan Dalecký. „Šel důrazně do brány a takových odolných hráčů moc nemáme. Byl to pěkný gól," ocenil Jágr šikovného mladíka.

Ale jinak po utkání dlouho nacházel slova. Možná i proto, že končil na trestné lavici za údajný krosček půl minuty před koncem. „Já už se ani nezlobím na rozhodčí. Spíš jsem nasr..j, že jsem hokejista, protože takové skoky, ani nevím, kdo to byl. Prostě morální vlastnosti tady neexistují," byl i po výhře dost rozladěn strůjce kladenského triumfu.

„Dal jsem na něj hokejku a on spadl, jako kdybych zvedal v posilovně dvě stě padesát na benč. Ale možná jsem získal v přestávce nějakou nadpozemskou sílu," kroutil hlavou Jágr.

Jágr ovšem nevybuchl v utkání poprvé. Po dvou slepených gólech hostů na 2:3, kdy byl na ledě, zahodil hůl, helmu i rukavice a nechtěl pokračovat. „Na facebooku jsem slíbil, že se nebudu nervovat a teď létalo úplně všechno. Už jsem nechtěl hrát, ale dostali jsme přesilovku," smál se.

„Hrozné utkání. Nejdřív to vypadalo, že to skončí 1:1 a nakonec mohlo klidně 10:9. A kdybychom se v přestávce nesoustředili na obranu, mohlo i 16:12," vtipkoval, nicméně uznal, že výhra je pro jeho tým hodně potřebná a důležitá.

Přivítal by i návrat hvězdné dvojice obránců Židlický – Kaberle. „Samozřejmě v případě, že se NHL ani po Novém roce nerozjede. „Určitě by tady byli vítáni, pokud budou mít zájem," dodal Jaromír Jágr.

Rytíři Kladno – HC ČSOB Pojišťovna Pardubice 5:4 (1:1, 0:0, 4:3)

Branky a nahrávky: 4. Jágr (Patera, Plekanec), 43. Eberle (Lukáč, M. Látal), 47. Jágr (Majeský), 53. Jágr (Plekanec), 58. Dalecký (Plekanec, Jágr) – 5. Kousal (V. Kočí, Radil), 44. Hemský (Kindl, Benák), 44. Krejčí (Hemský, Starý), 48. Bartek (T. Nosek, Somík). Rozhodčí: Turčan, Hribik – Lhotský, Ondráček. Vyloučení: 6:8. Využití: 2:0. Diváci: 3667.

Kladno: Chábera – Majeský, David Růžička, L. Procházka, Piskáček, Macholda, Mocek, Černošek – Jágr, Plekanec, Dalecký – Hlaváč, Patera, Kuchler – Eberle, Lukáč, M. Látal – Kuchejda, Melka, Strnad. Trenéři: Vojta, Tatíček a Kopecký.

Pardubice: M. Růžička – Benák, Kindl, Píša, Vašíček, Gawryletz, V. Kočí, M. Drtina – Hemský, Krejčí, Starý – Bartek, T. Nosek, Somík – Radil, Kousal, Buchtele – Šagát, T. Zohorna, Semorád. Trenéři: Trličík a Lubina.