Třísla už vás nezlobí vůbec? Je to ošemetné zranění a táhlo se to nějak moc dlouho. Párkrát jste byl připraven do hry a pak zase nic. Co se dělo?

Léčba je dokončena a myslím, že je to stoprocentní. Vyzkoušel jsem toho opravdu hodně. Byl jsem v Praze u několika fyzioterapeutů, doktorů a nakonec i u největšího českého odborníka profesora Koláře. Od něj ještě čekám na zprávu, z níž se dozvím, jaká byla příčina mých potíží. Tu ale budu řešit až po sezoně.

Hrozí vám operace?

Určitě ne, nebo aspoň o ničem takovém nikdo nemluvil. Spíš budu muset přizpůsobit trénink a zařadit nějaká vhodná cvičení.

Poradit vám mohl Jaromír Jágr, také jeho trápila v kariéře třísla a docela hodně.

Nevím přesně, co měl Jarda za problém, ale u mě zjistili, že bolest vychází z kyčle. U Jardy nevím, jak to měl, takže jsme se o tom nebavili.

Vás čas na ledě se postupně zvětšuje. Od dvou střídání se Zlínem už to byly dvě třetiny na Slavii. Jak to vypadat s Plzní?

S tím Zlínem to byla tragédie, do zápasu jsem šel snad po třech nebo čtyřech dnech na ledě. Proti Slavii jsem se už cítil mnohem lépe a už tam byly i šance. Co bude dál teprve uvidíme. Kluci hrají moc dobře a do prvních tří lajn bude těžké se zapojit. Zůstanu s Tondou Melkou a Honzou Daleckým. Nicméně před začátkem play-off bych se chtěl rozehrát co nejvíc. Snad bude šance.

Od skončení výluky v NHL je Plzeň nejhorším týmem extraligy. Ale asi jen blázen by ji mohl podcenit, že?

Tři čtvrtě sezony zahráli suprově a teď mají výkony takové kolísavé. Nevím, jak tady zahrají. Těžko nás ale asi podcení jako třeba Zlín, byť by to nebylo špatné.

Myslíte, že vás Zlín podcenil?

Určitě! Na všech jeho hráčích bylo vidět, že přijeli s tím, že nám tady dají pět nula.

Michale, patříte k těm, které prohlížení tabulek nebaví, nebo do nich naopak koukáte a spekulujete, kdo by jak s kým mohl hrát a jak to vlastně celé dopadne?

Zajímá mě to, dříve jsem hodně vše sledoval. Ale aktuálně to jde trochu stranou. Musím se hlavně snažit dohnat tréninkové manko, to je pro mě hlavní.

Co vaše budoucnost v Kladně?

Po sezoně mi končí smlouva a zatím jsem se o prodloužení s nikým nebavil. Takže vlastně nevím vůbec nic.