O výsledku rozhodla už první třetina. Po necelých dvou minutách Stach převedl všem, že kladenský led není tak úzký jak všichni říkají. Projel se obranou úplně pohodově a ještě stihl přihrát volnému Bílkovi, který nedal Šindelářovi naději – 1:0. Gól by nechytil ani brankářský mág Maxwell, který Šumperku pomohl k minulému triumfu v Přerově.

Jak je dobře, že kladenský tahoun Stach i po tvrdém zákroku na hlavu v Ústí opět nastoupil, se ukázalo ještě v 18. minutě, kdy jeho další pohotovou přihrávku poslal do sítě Slovinec Repe. „Oba góly, které jsme dostali, padly po hrubých chybách, které se prostě nemohou stávat," mračil se hostující kouč Radek Kučera.

Rytíři hru jasně kontrolovali, lehčí zápas v sezoně zřejmě ještě nehráli, ale gólový účet ne a ne navýšit. Hlavně přesilovky nešly zdaleka tak dobře jako v Ústí a neklaply ani další šance. Z jedné byl dokonce trest pro Rytíře, když dvojice Redlich – Lukáš vyřešila únik dva na jednoho tak mizerně, že ještě Lukáč fauloval… „Na zjednodušení přesilovek jsme pracovali před zápasem v Ústí a dařilo se nám. Dneska jsme zase byli tam, kde jsme byli," zlobil se kladenský asistent kouče David Čermák. 

Čtyři minuty před koncem druhého dějství si rozhodčí Grech zavolal oba kapitány a zápas přerušil kvůli prasklině v ledu. Třetina se tak dohrávala až po přestávce stejně jako celý zbytek utkání. O výsledku bylo brzy rozhodnuto, když Zajícovo nahození tečoval přesně Pitule.

Zápas se pak patnáct minut před koncem znovu přerušil kvůli nucené úpravě ledu. Kladno mělo následně více než minutovou výhodu pět na tři, ale přesilovky mu ve středu opravdu nešly. Na druhé straně nabídli hostům stejnou výhodu Kindl s Redlichem, 84 vteřin ale Rytíři zvládli výborně a Mensator měl cestu k prvnímu čistému kontu v sezoně volnou. Navíc mu pomohla tyč orazítkovaná ex-kladenským J. Látalem (jeho bratr i otec sledovali zápas v hledišti), na druhé straně zase tyčku trefil v brejku Stach.

„Kladno je velice kvalitní soupeř a téměř nás nepouštělo do tlaku. A když už jsme si nějaké šance vytvořili, nebyli jsme schopní trefit bránu," hodnotil Radek Kučera, ale spokojený nebyl ani David Čermák. „Jedinými plusy byly výkon brankáře Mensatora a naše hra v oslabení. Chci poděkovat divákům, kteří vydrželi až do konce," naznačil Čermák, že trenéři Rytířů s výkonem spokojeni opravdu nebyli.

Rytíři Kladno – Salith Šumperk 3:0 (2:0, 0:0, 1:0).

Branky a nahrávky: 2. Bílek (Stach), 19. Repe (Stach, Kehar), 43. Pitule (Zajíc, Horna). Vyloučení: 8:11, bez využití. Rozhodčí: Grech – Kokrment, Malý. Diváků: 1450.

Rytíři: Mensator – Nash, Kolářík, Repe, Kehar, Zajíc, Gutwald, Zelingr – Pitule, Skuhravý, Horna – Rudovský, Stach, Bílek – Dalecký, Machač, Kindl – Redlich, Lukáč, Dvořáček.

Šumperk: Šindelář – Zdráhal, Látal, Sedlák, Gewiese, Bažant, Petira, Prokop, Roupec – Haas, Plášek, Půhoný – Milfait, Vrdlovec, Fořt – Brunec, Moučka, Šimun – Hroch, Voženílek, Kňazev.