"Dnešní zápas jsme ztratili už v první třetině, která byla z naší strany hodně špatná," mínil Drtina po utkání, ovšem jeho celku se téměř podařilo smazat třígólové manko. "Skoro se podařilo vyrovnat. Chleba se lámal za stavu 3:2, kdy rozhodčí zkoumal video. Kdyby branku uznal, tak by to nakonec vypadalo úplně jinak," měl jasno někdejší bek Slavie.

Podle něj se sice Boleslav na Kladnodotáhla, ale rozhodnuto zdaleka není. "Ještě je před námi deset zápasů, takže tlak na nás je pořád stejný. Dobře jsme věděli, že náš třináctibodový náskok nemusí být rozhodující a dnes se to potvrdilo. Boleslav se na nás sice dotáhla, ale ještě je před oběma týmy hodně zápasů," dodal Jiří Drtina.

Mnohem spokojenější byl obránce Boleslavi Jiří Marušák. "Dýchá se nám o něco lépe. Ve srovnání s posledním zápasem s Kladnem, po němž to bylo o třináct bodů je to samozřejmě nesrovnatelné. Nicméně pořád není nic hotového, protože je před námi ještě deset kol. Musíme se rvát dál, mínil Marušák, který se zásadně podílel na prvním gólu Kladna - za brankáře Schwarze si dovezl přihrávku kladenského Kally.

"Bylo to přečíslení dva na jednoho, já jsem chtěl zblokovat přihrávku před prázdnou branku a lehl jsem si do přihrávky tak nešťastně, že se ode mě odrazil puk do branky," vysvětlil a okomentoval i následného dalšího vlastence, jehož si málem dal rukou Plodek.

"Naštěstí z toho gól nebyl. Krizové momenty prostě neřešíme s klidem a zbytečně dostáváme soupeře do hry," dodal Marušák, podle něhož budou ve vzájemných soubojích Kladna a Boleslavi rozhodovat přesilovky. "Je to tak.My jsme dnes po delší době využili hned dvě první, Kladno se trefilo při hře pět na tři. Všechny důležité zápasy se vyhrávají v přesilovkách," myslí si bývalá opora Zlína, která na závěr pochválila vlastní publikum. "Začali jsme hrát celkově lépe. Diváci to vnímají a ženou nás ještě více dopředu. No a my to slyšíme a chceme je potěšit. Je to prostě propojené."

Jaroslav BÍLEK, Rudolf MUZIKA