Proti řisutskému klubu, kde strávil předcházející dvě sezony, si zahraje odchovanec Kladna, útočník Radek Bělka. „Těším se na kamarády. S Jirkou Scherzlem si pravidelně voláme,“ přiznal 27letý borec, jenž odehrál za Kladno čtyři utkání v extralize. „Rád na to vzpomínám, byla to dobrá zkušenost,“ doplnil.

O víkendu po dlouhé době naskočil do ligového kolotoče. Na měsíc ho přibrzdila zlomenina žebra. Přesto si své působení na jihu Čech pochvaluje. „Trenér Suchánek je tady třetí rok a vede to dobře,“ připomněl Bělka jméno legendárního budějovického beka.

Stejně jako Řisuty, tak i Jihočeši se spoléhají na góly první lajny (Šperer, Šulčík, Hamerle). „Rozdíl vidím v tom, že když se jí nedaří, tak ji dokážou zbývající zastoupit,“ prohlásil Bělka, jenž bydlí v Příbrami, což také byl důvod, proč odešel do 43 km vzdáleného Milevska.

Působení Řisut pochopitelně sleduje. „Nedaří se jim, ale loni jsme měli závěr lepší, takže snad to přijde. Dřív než ve středu by to ale nemělo být,“ uzavřel Bělka se smíchem.

Úsměv na tváři se po sobotním utkání v Písku (1:5) určitě nezračil na tváři kouče Řisut Eduarda Nováka. „Přeji si, aby se mužstvo po mrzkém výkonu chtělo rehabilitovat, aby udělalo vše pro dobrý výsledek. Doma bojovat umíme,“ prohlásil trenér před středečním utkáním, které začíná v 18 hodin.