Už první vzájemné měření sezony na ledě Bruslařů ukázalo, že půjde o atraktivní zápasy. Na boleslavské straně ex-kladenský trenér Pavel Patera a odchovanec – při pozápasovém rozhovoru trochu nakvašený Martin Ševc, na druhé straně Jaromír Jágr, který hrál v Boleslavi vůbec poprvé a dal také gól.

Byl to zápas velkých obratů, když zprvu lepší Kladno vedlo a Stach mohl zvýšit z trestného střílení, ale Krošelj ho vychytal a domácí otočili na 3:1. Ve třetím dějství však Jágr s Austinem vyrovnali, aby domácí spasila bomba reprezentanta Hrbase a nakonec slavili výhru 6:3.

Ve složitější pozici jsou aktuálně rozhodně Kladenští. Po třech prohrách potřebují zabrat, nicméně tým se jim v předešlém týdnu dost citelně rozsypal. V Brně nenastoupil proti Spartě zraněný Jaromír Jágr (aktuálně trénuje, ale lehce), chytat nemohl Denis Godla, chyběli také Zikmund, Réway a dlouhodobě schází i Valský. V týdnu se k nim přidali Stach a Barinka, s reprezentační devatenáctkou odcestoval do zámoří Jelínek.

Zdá se však, že Godla či Zikmund by nastoupit mohli, kladenští trenéři však budou možná zohledňovat i to, že ještě v neděli hrají Rytíři důležitý duel v Litvínově.

Boleslavi chybí sice dlouhodobě vynikající útočník Lukáš Žejdl, její ofenziva přesto v posledních týdnech rostla na kvalitě. K už tak výtečně hrajícímu Slovákovi Skalickému (mimochodem velký kamarád kladenského brankáře Godly) se připojily šikovně vybrané posily – Slovinec Žiga Jeglič a další Slovák Mario Lunter (v obou zápasech zatím bodoval).

Boleslav však disponuje i dalšími skvělými hráči na všech postech, soupiska tryská kvalitou.

Pro páteční duel je i venku favoritem, jak ale poznamenal Pavel Patera po prvním duelu: Kladno se nikdy nevzdává.

Potvrdí Rytíři se svými skvělými fanoušky v zádech jeho slova?