Bruslařskému klubu bude chybět v zápasech skupiny o udržení extraligy v pátek na Spartě, v neděli proti Brnu a v pátek 6. března na ledě Kladna.

Třiadvacetiletý zadák fauloval Bělohlava v 17. minutě nedělního domácího zápasu 2. kola skupiny o udržení, v němž Mladá Boleslav porazila Kladno 4:2. Dudáš za byl za zákrok do oblasti hlavy a krku vyloučen na pět minut a do konce utkání. O dodatečném trestu dnes rozhodla disciplinární komise ve zkráceném řízení.

Dudáš přišel do Mladé Boleslavi před koncem lednové uzávěrky přestupů z Vítkovic. V osmi zápasech v novém působišti nebodoval a připsal si 35 trestných minut. Za Vítkovice odehrál v sezoně 192 centimetrů měřící a 100 kilogramů vážící zadák jen tři utkání.

Během sezony působil převážně v prvoligové Třebíči, po přestupu do Mladé Boleslavi pomáhal Vrchlabí. V základní části druhé nejvyšší soutěže nasbíral v 39 zápasech osm bodů za dvě branky a šest přihrávek, se 104 minutami byl čtvrtým nejtrestanějším hráčem. V sedmi zápasech play off za Vrchlabí měl na kontě dvě asistence a s 51 minutami je zatím "zlým mužem" play off první ligy.