Chyba jeho brankáře ale darovala soupeři vyrovnání. O vítězi nakonec rozhodly nájezdy, ve kterých Škripko napravil chybu. Na druhé straně gól Koubka, jenž poslal brankáře na párek, rozhodl.

Důl byl od úvodu jasně lepší, když na soka vyrukoval s aktivním napadáním. Z několika velkých šancí se ale ujala jen dorážka Poljakova (5.).

Od druhé části Solopysky přitvrdily a také vyrovnaly Fárou (TS). O pět minut později ale Kladno opět vedlo, když se po závaru prosadil Pokorný. Mohlo přidat i třetí branku, 102 vteřin dlouhou přesilovku pět na tři ale sehrálo tragicky.

V 51. minutě přece jen vytěžilo třetí gól a vypadalo to, že je rozhodnuto. Jenže pak přišel šok. Solopysky během 32 vteřin dvěma góly srovnaly na 3:3!

O vítězi musely rozhodnout nájezdy. Na kladenské straně byli dva hrdinové. Brankář Škripko, jenž vychytal všechny tři soky, a zmíněný Koubek, který hned v první sérii zajistil Dolu pohár za třetí místo.

„Byli jsme šťastnější,“ mínil trenér vítězů František Dykast, jehož tým měl dva důvody slavit. Vedle bronzu i narození syna beka Andrejska. „Těšíme se na dalšího obránce, za patnáct dvacet let,“ smál se sezonou spokojený Dykast, jehož tým vůbec netrénoval jen hrál!

Ve finále soutěže porazil Mníšek B Žebrák 5:3.