Kladenští vstoupili do utkání ve žhavé atmosféře vyprodaného zimáku v Přerově (3000 diváků) výborně. Soupeře, který zaskočil už víc favoritů včetně Budějovic přehrávali pohybem a v 10. minutě se jim povedla standardní situace. Při ní Skuhravý vyhrál buly na Koláříka a ještě nedávno náhradník rytířské obrany potvrdil, že jeho forma šla hodně nahoru – bombou dal na 0:1.

Jenže z následného tlaku už hosté nic nevytěžili (celkem vypálili v utkání podle zápisu 55 střel!) a v první minutě druhé části divoce rozjetí domácí srovnali nejproduktivnějším hráčem Pšurným na 1:1.

Pak už oba skvělí gólmani Šimboch a Mensator zavřeli své svatyně na sedm západů a do konce prodloužení branku nepustili. Šance přitom byly k vidění na obou stranách. Domácí hrozili nejvíc v přesilovkách, v poslední třetině dokonce měli dlouhou výhodu pět na tři. Hosté hráli zase přesilovky v samotném závěru základního hracího času, ale ani obrovské tutovky Bílka a Rudovského v posledních vteřinách před sirénou brankou neskončily.

V prodloužení si v početní převaze také zahrály oba celky, ale na góly si publikum muselo počkat až do nájezdů. Hned ten první proměnil opět výtečný Stach, ale vzápětí Pšurný vyrovnal. Ve druhé sérii neuspěli Kindl ani Dostálek, nicméně ve třetí další tradiční kladenský snajpr Rudovský oblafl Šimbocha rameny a pak zavěsil mezi jeho betony. Na druhé straně vychytal Mensator Sikoru a Rytíři si vezou domů hodně cenný výsledek.

Zaslouženě, odehráli dobrý zápas. "Bylo to vyrovnané. Přerov hraje výborně a porazil v minulém kole Budějovice, na což jsme byli připraveni. Nepotvrdili jsme vedení z úvodu a domácí vyrovnali. Na konci byl zápas hodně rozkouskovaný vyloučeními. Byla tady nádherná atmosféra a fantastičtí diváci," chválil trenér Kladna Jindřich Lidický a dodal, že je se dvěma body spokojen. "Jsou zvenku, takže určitě."

Hrdina zápasu Lukáš Mensator se sklání ke zraněnému přerovskému soupeři.

Domácí Petr Dočkal byl spokojený, že po Budějovicích bodoval jeho tým i proti Kladnu. "Soupeř nám ale ukázal hokejovou kvalitu a obrovskou sílu. Hrál trochu jiný styl hokeje, než Budějovice. Myslím si, že kromě úvodu jsme byli Kladnu vyrovnaným soupeřem," těšilo Dočkala, který chválil oba týmy za dodržení taktiky a také výkony obou gólmanů. "Jsme rádi za každý bod s takovým soupeřem, protože jdeme postupně zápas od zápasu. Fanoušci nás opět tlačili a pomohli hráčům podat výkon na hranici jejich možností. Za skvělou atmosféru jim patři velký dík," dodal.

HC ZUBR Přerov - Rytíři Kladno 1:2sn (0:1, 1:0, 0:0 - 0:0)

Branky a nahrávky: 21. Pšurný (Dostálek, Procházka) – 10. Kolářík (Skuhravý), rozhodující nájezd Rudovský. Rozhodčí: Kika – Měkýš, Novák. Vyloučení: 6:7, navíc Repe (Kladno) 10 minut osobní trest, bez využití. Diváci: 3000 (vyprodáno). Střely na branku: 35:51.

HC ZUBR Přerov: Šimboch – Vágner, Grof, Přindiš, Pala, Běhal, Ferenc – Procházka, Pšurný, Dostálek – Šťastný, Popelka, Sikora – Goiš, Šebek, Stoklasa – Š. Kratochvíl, Král, Hrazdira – Kovařík

Rytíři Kladno: Mensator – Nash, Kolářík, Repe, Kehar, Zajíc, Gutwald – Pitule, Skuhravý, Horna – Rudovský, Stach, Bílek – Dalecký, Machač, Kindl – Redlich, Lukáč, Strnad