Na zkoušku do klubu přišli dva Švédové a jeden Američan, to tady ještě nebylo. Ze země Tří korunek dorazili na doporučení někdejšího skvělého kladenského hokejisty Otakara Vejvody útočníci Johan Lorraine (28 let, naposledy kazašské kluby Beybarys Atyrau a Temirtau) a o pět let mladší Linus Svedlund z Västeras. 

"Trénoval jsem s Otou Vejvodou doma ve Stockholm a jsem šťastný, že mě doporučil. Říkal mi, že hrát v Česku mi bude sedět. Takže jsem tady a díky za to," řekl po prvním tréninku zkušenější Johan Lorraine, který už viděl den předtím při večerním tréninku Jaromíra Jágra. "Bavilo mě to ho sledovat," usmálo se rychlé, technické křídlo, které chtělo hrát v Evropě a je rádo, že se dostalo do Kladna, které má i ve Švédsku dobré hokejové jméno. "Navíc je tady profesionální zázemí a působí tady velmi kvalitní trenéři," dodal Lorraine na adresu Miloslava Hořavy a Pavla Patery. 

Mimochodem oba koučové v minulosti strávili ve Švédsku dost sezon, zejména Hořava. 

Na doporučení přichází také americký obránce, teprve devatenáctiletý Hakon Nilsen. Ten naposledy hrál Ontarijskou hokejovou ligu (juniorská soutěž) za Fire Birds a Kladnu ho dohodil někdejší legendární útočník Litvínova, Jihlavy, Edmontonu nebo Detroitu Petr Klíma. 

Do Kladna na přípravu dorazil také vysoký obránce David Štich, s nímž už nepočítali v Mladé Boleslavi. Štich byl v posledních letech vidět hlavně kvůli až nadměrně tvrdé hře. 

Vrátili se také dva hráči, kteří už v Kladně působili, tedy gólman Švihálek a útočník Kružík. 

Podrobnosti připravujeme. 

Citím se tu dobře, je tu profesionální zázemí. Po prvním tréninku jsem unavený, ale jsem rád, že tu jsem.

Včera jsem se byl sklouznout večer na ledě a viděl jsem trénovat Jaromíra Jágra. Bavilo mě ho sledovat. 

Jak bych se popsal? Asi jako rychlé technické křídlo.

Chtěl jsem hrát někde v Evropě. Tento klub má historii, jsou tu velmi kvalitní trenéři. Myslím, že se tady můžu zlepšit a hodně se toho naučit. Je to dobré místo, pokud chceš pokračovat v kariéře.