V defenzivě se o jeho pozornost, která bude pro užší nominaci rozhodující, smí ucházet Radko Gudas (loni Kladno, letos Everett, WHL), Jaroslav Kružík (loni Barrie, letos Kingston – oba OHL) a Jan Látal (Kladno). V útoku by se mohl mezi vyvolené dostat jedině Tomáš Knotek z Halifaxu (QMJHL).

Juniorská reprezentace se sešla 15. prosince ve Slaném,ve čtvrtek odletí do Kanady. V Regině ji čeká závěrečné soustředění, během kterého sehraje dva přípravné zápasy s USA (22.12.) a s Kanadou (23.12.). První zápas na šampionátu čeká český celek na druhý svátek vánoční 26. prosince, kdy se střetne se Švédskem.

Všechny čtyři kladenské borce dobře zná současný trenér reprezentační osmnáctky, dále pak dorostu Kladna a bývalý ligový borec tohoto týmu Jiří Kopecký.

Právě jeho jsme požádali, aby jednotlivé hokejisty čtenářům alespoň trochu přiblížil. Tak, aby se lépe orientovali třeba při sledování televizních přenosů, které chystá z Kanady Česká televize.

„Do hodnocení se mi úplně nechce, třeba Kružíka jsem pomalu dva roky neviděl. A vlastně ani Knotka,“ zahájil Jiří Kopecký, ale přece jen se rozpovídal.

Radko Gudas. Fanoušci ho trochu znají. Loni tady v Kladně odehrál i něco v extralize. Je to hlavně ohromný bojovník, padne do každé rány, pro mužstvo vždy udělá maximum. Srdcař. A vypadá to, že výborně načasoval odchod do zámoří. Odehrál tady v Berouně a Kladně dvě sezony za chlapy, teď v Kanadě patří podle bodů i podle toho, co jsem slyšel, k nejlepším.

Jaroslav Kružík. Je odchovancem Jihlavy, přišel k nám v deváté třídě. A byl tady tři roky než odešel do Kanady. Vypracoval se ve velmi dobrého, tvrdého obránce. Svoje si vždycky odehrál.

Jan Látal. I on už byl v Kanadě, ale vrátil se. Syn bývalého borce Sparty Jaromíra Látala má velmi dobrý přehled a hodně tvrdou střelu.

Tomáš Knotek. Velice chytrý hokejista, který umí dát branku i na ni přihrát. Trochu ho sráží, že jeho Halifax je po odchodu Voráčka nejlabším mužstvem soutěže, přitom byli nejlepší. Ale Tomáš má pořád bod na zápas, takže je v pohodě.