V neděli na pražské Spartě už ve 4. minutě odstoupil obránce Ondřej Šmach (foto), jenž si při pádu rozřízl o brusli jednoho z aktérů zápasu ruku na nechráněné vnitřní části předloktí.

Ani videozáznam nepotvrdil, zda měla asi deset centimetrů dlouhou podélnou řeznou ránu na svědomí brusle útočníka soupeře či brankáře Martina Faltera. „I když to byla dost hluboká rána, tak naštěstí nebyla zasažená žádná žíla ani šlacha. Ale museli jsme na šití do nemocnice. Teď to dost bolí a čtrnáct dní nemůžu nic dělat,“ popsal svůj nepříjemný úraz pro klubový web Ondřej Šmach.

Lékař týmu David Homer ale připustil, že přestávka by tak dlouhá být nemusela. „Možná by mohl v neděli nastoupit,“ mínil.

Druhé zranění si přivodil v úterý proti Zlínu zmíněný brankář Falter, jenž kryl ránu soupeře v pokleku. Kotouč ho ale zasáhl do prostoru nad kolenem, který jinak chrání beton.

Po utkání trefené místo zdobil velký otok. „Má pohmožděný sval nad kolenním kloubem. Nemělo by to být nic závažného, i když taková zranění jsou bolestivá. Tipnu si, že v pátek by mohl nastoupit,“ uvedl Homer.